r Conclusie En wij menen dat hij door het gebruik van de zichtlijnen, het materiaal, hoogte en laagte, omgeving en de verschillende uitingsvormen van de sculpturen een werk heeft gerealiseerd met een sterke beeldkracht. Elk beeld, voor zover benader- en/of bereikbaar, heeft toch een eigen identiteit (voor zover je daarvan kunt spreken). Dat wil niet zeggen dat wij alle sculpturen even sterk vinden. Onze favoriet was het tweede sculptuur dat iets van de kant van een landbouwweggetje in de akker ligt. Andere sculpturen die ons aanspraken betreffen de sculptuur in het dijklichaam (bijna de uitstraling van een bunker of een geschutskoepel) en de sculptuur op de oevers van de Oosterschelde. Of de negen sculpturen een extra dimensie geven aan het ervaren, het beleven van de schaal en omvang van de Wilhelminapolder is voor ons een moeilijk te beantwoorden vraag geworden. Wij hadden niet bij alle sculpturen het gevoel dat we daardoor moesten kijken naar de maatvoering van de polder, vergezichten of naar de horizon. De uitvoering en de maatvoering van de sculptuur hield ons vaker bezig waarbij we soms niet konden verklaren waarom juist daar op die locatie daarvoor gekozen was. Onze verbeelding van de ruimte kwam het sterkst tot uiting bij de al eerdergenoemde tweede sculptuur. Op zich lijkt dit een heel basic beeld maar de omvang, de benaderbaarheid, de locatie ervan, werkt erg sterk.Trekken door de hele polder van links naar rechts, van west naar oost of willekeurig, van sculptuur naar sculptuur, maakt je overigens wel bewust van de omvang van de polder. We kunnen een bezoek aan 'Polderpeil' zonder meer aanbevelen. Het is en blijft een reis door de ruimte en tijd met wisselende ervaringen en perspectieven. Opvallend is dat je de drukke weg tussen Goes en Zierikzee, die het hele gebeid doorklieft, niet ervaart. Een goede voorbereiding is noodzakelijk want in tegenstelling tot eerdere berichten is het niet bepaald een wandelroute. Met de fiets en de auto is het gesammtwerk 'Polderpeil' beter te bezoeken. Daarnaast is de informatie over het project onderweg maar mondjesmaat aanwezig en in sommige gevallen absoluut niet toereikend. Dit laatste zou je ook kunnen zien als een voordeel omdat je 'Polderpeil' daardoor meer onbevangen kunt ervaren! Meer informatie: Het CBK Zeeland heeft een handzame flyer uitgebracht over dit project die te downloaden is op de website van het CBK Zeeland (www.cbkzeeland.nl) en/of de website van de Koninklijke Maatschap De Wilhelminapolder (www.kwmp.nl). Op 25 april is het boek Polder Peil over het kunstproject in de Wilhelminapolder van Michael Beutler verschenen. Het boek is te bestellen via info@cbkzeeland.nl; Prijs €20,-; isbn 978 9 06354 182 8 Studio Haak&Visser maakte de film 'Bollen, Boeren en Beton, van Platteland tot Polderpeil' over de totstandkoming van Polderpeil (ook te zien via http://www.kmwp.nl/over- ons/land-art-polder-peil)

Decreet | 2015 | | pagina 19