Hack het Zeeuws Knopje m EVOLUTION jellyfish [thirteen] [twenty imeel ComDUter M0US6 Sinds enige tijd is de vermaarde Ierse kunstenaar Erin B. Stickt op Zeeuwse gronden actief. Erin rondde zijn studie in het kunstvak af op het Dublin College als vervolg op zijn studie antropologie. Na zijn afstuderen doet hij onderzoek naar tradities in kleine gemeenschappen. Hij zwerft daartoe als nomadisch kunstenaar door het vaste land van Europa. Hij bestudeert het gebruik, de betekenis en het effect van lokale tradities. Daarin onderzoekt hij of het mogelijk is om van tradities los te komen en ze zelfs op te heffen. De methode die hij daarvoor gebruikt, is die van de overkill; de verzadiging. 'People want to be surprised and amused.That's true. But if you give them constantly the same content, they get bored. But sometimes they get so addicted, they need to kick the habit with a little help.You have to flood their minds as quick as possible, so that they want nothing else than to unclog their thoughts and feel free again'. Erin was bijzonder verheugd toen zijn 'Sink Plunger' - ontstopper - door het Centrum voor Beeldende Kunst in Zeeland werd gekozen om mee te doen in het ontwerpproject Zeeuws Goed Stik Goed. Met de kennis die hij opdoet, zoekt hij verbreding, verbanden, trekt hij lijnen door. Zo is hij op dit moment bijvoorbeeld bezig het Zeeuws Knopje Bakblik te koppelen aan de Berlijnse Ampelmann. Deze stoplicht figuur past perfect in de circel in het midden van het bakblik. Uiteraard worden er recepten bij ontwikkeld die er voor zorgen dat de Ampelmann rood of groen wordt in de cake. Erin kiest graag voor fiët non-object en probeert deze dan in de traditie zo fraai vorm te geven dat je het eerder te pronken wilt zetten dan gebruiken. Dit wakkert de symboolfunctie alleen maar aan. Daarom heeft Erin ook in beperkte oplage een speldje gemaakt met daarop de ontstopper en het motto unclog the system!, want er dient in zijn ogen nog veel ontstopt te worden. 'They couldn't choose a better symbol and metaphor than the plunger. With its soft and gentle way to loosen what got stuck. And with that beautiful Zeeuws Knopje design on it, it looks even more sweet!' In zijn projecten werkt Erin altijd samen met plaatselijke kunstenaars, omdat zij beter op de hoogte zijn van de heersende tradities dan hij. Zelf blijft hij liever anoniem:'It's the project that counts'. Erin kijkt met de ogen van de buitenstaander tegen de tradities aan en schept er veel genoegen in deze vervolgens over de top te jagen, met ironie en humor. Kan het nog vreemder, erger, extremer? Erin zegt hier verder over:'Let's stop the abuse of the beautiful thoughts. Put the plunger on your head and unclog the ingrained ideas! If you are stuck, watch the plunger and smile! Free your mind.' Erin heeft uitgeverij decreet benaderd een boekje rond 'Hack het Zeeuws Knopje' uit te geven, waarin een neerslag van de ideeën voor het gebruik (of misbruik) van het Zeeuws Knopje, om daarmee het knopje definitief uit te zetten eri zo een einde te maken aan het misbruiken van zo'n wonderschoon bloemetje. De ontstopper is een van de ideeën die in dit boekje in wording staan. Het boekje verschijnt ergens dit jaar. t&zt ^UtUUf! The plungers in het CBKZ,voorop een bezoeker met het speldje .Sttctet 'Productions presents: news.nationalcjeographic Its a Metroid jellyfish' ■Sttotet Produ.c-ttoiA.s presents: Nine specific programmable functions Easy to handle Ergonomie One tail, 9 scroll balls Be faster with games Be faster anyway ;cre<%e Q'0"ba// E.Stickt, OH0IkUuS 2014

Decreet | 2015 | | pagina 35