Roos Gortzak, de nieuwe directeur van de Vleeshal TS Na haar studie kunstgeschiedenis in Amsterdam, liep Roos Gortzak (1973) stage bij het Museum of Modern Art in New York Daarna vertrok ze naar Londen, omdat ze geselecteerd was voor de twee jaar durende studie "Curating Contemporary Art" aan het prestigieuze Royal College of Art. Aansluitend werkte ze bij de Annet Gelink Gallery in Amsterdam, waar ze in 2003 curator van de projectruimte "The Bakery" was en kunstenaars als Becky Beasley, Armando Andrade Tudela en Friedrich Kunath aan het begin van hun carrière toonde. Van 2004-2007 was ze zelfstandig: als curator maakte ze o.a. een project voor de Biënnale van Puerto Rico (2004), de tentoonstelling "Tropical Abstraction" in Stedelijk Museum Bureau Amsterdam (2005) en als criticus schreef ze voor o.a. Metropolis M, ArtReview en de Volkskrant. In 2007 verhuisde ze naar Basel. In de Kunsthalle Basel werkte Gortzak aan vele tentoonstellingen, projecten en publicaties totdat ze in 2012 naar Karlsruhe verhuisde en weer zelfstandig aan de slag ging. Begin 2014 was haar groepstentoonstelling "What Were You Expecting, Mr. Milquetoast, a Plot?" (met Vittorio Brodmann, Calla Henkel Max Pitegoff, Sanya Kantarovsky, Liz Magic Laser en Ola Vasiljeva) in de Badischer Kunstverein in Karlsruhe te zien en in september vond haar festival "What Happens in Offenbach Stays in Offenbach" plaats met 40 studenten van verschillende (theater-, dans-, kunst-, muziek-) academies in Lrankfurt en omgeving. foto Luc Windaus/berwerking decreet

Decreet | 2015 | | pagina 36