Daarna werd het een tijdje stil. Er werd niet veel meer vernomen van het initiatief. Een van de doelstellingen van de kunstmanifestatie 'Kijk daar beweegt iets {achter de gerania}is de kracht van beeldende kunst voor de gemeente Middelburg bloot te leggen. Dat wordt gedaan door het werk van een aantal in Middelburg wonende en werkende kunstenaars zichtbaar te maken maar ook door projecten een platform te geven. Op verzoek van stichting decreet/concreet ging Nico Out tijdens zijn lezing in op de stand van zaken van zijn project. Het was weliswaar stil geweest maar er was veel werk achter de schermen verricht. Allereerst was hij op zoek gegaan naar potentiële financiers voor de realisering van dit kunstencentrum. Na enkele tevergeefse pogingen kwam hij terecht bij Wöongoed Middelburg, die geïnteresseerd was om samen met hem een nieuw plan te ontwikkelen om op de plek van de voormalige gymzaal een nieuwe bebouwing te realiseren waarin het voortbestaan van de Meker Skatebaan als nieuw kunstencentrum uitgangspunt zou zijn. Voor de initiatiefnemers is het duidelijk dat zonder het toevoegen van extra mogelijkheden tot het verwerven van incidentele en structurele inkomsten de realisering van een kunstencentrum in de voormalige gymzaal niet mogelijk is. Naast woonruimte bestaan er ook plannen in het complex een B B (bed and breakfast) te realiseren zodat deze ook inkomsten genereren voor de exploitatie van het centrum. De komende maanden gaan de initiatiefnemers op zoek naar externe financiers, fondsen en vrijwilligers, wordt er een Stichting Vrienden opgericht, probeert men de ANBI-status te krijgen en vindt er ook overleg plaats met de omringende bewoners. En als het centrum er is, worden er niet alleen spraakmakende tentoonstellingen en presentaties georganiseerd maar zal ook kunsteducatie een van de hoofdactiviteiten zijn. We zijn benieuwd naar de inhoud van de toekomstige programmering. De komst van het kunstencentrum wordt als een zeer waardevolle versterking gezien voor de beeldende kunstinfrastructuur van Zeeland, die wel enkele kwaliteitsimpulsen kan gebruiken. Kortom de plannen van Nico Out zijn gelukkig nog springlevend! Voor meer informatie is Nico te bereiken via samenhetverschilmaken@gmail.com. Wordt vervolgd... Jack van Aspert Een architect werd gevraagd enkele volumestudies te maken en dat leverde bovenstaande mogelijkheden op: Deze studies scherpten de geesten en op dit moment wordt een model uitgewerkt waarin een aantal van deze vormen wordt gecombineerd. Dat heeft vooralsnog tot de volgende "artist impressions" geleid. Met Woongoed Middelburg werden al snel concrete plannen gemaakt om aan de nieuwe locatie een extra dimensie toe te voegen door de bouw van woningen. 1 Spiegelen 2. Cluster 3. Inpakken 4. Optillen 5. Optoppen Nieuwe functie voor bestaande gebouw Toevoeging woningen

Decreet | 2017 | | pagina 38