PENNYWAFELHUIS AT E l M K 0 F FM LACHEN VERHAAt KLEUl WELKOM tr Community art project in de Meanderflat De Middelburgse wijk Dauwendaele kent veel sociale problemen, culturele diversiteit, drugs- en criminaliteitsproblematiek. De gemeente ziet Dauwendaele als speerpuntwijk. In het zuidelijke deel van die wijk is het Pennywafelhuis gehuisvest in het grote flatgebouw aan de Meanderlaan. Dit flatgebouw kent 250 maisonnettes en appartementen, bewoond door even veel huishoudens van uiteenlopende samenstelling en achtergrond. Er wonen mensen van 21 verschillende nationaliteiten in de flat. Het Pennywafelhuis is een metafoor. De pennywafel staat voor welkom, herinnering, een eigen huis. Een plek waar iedereen zichzelf mag zijn. De gelaagdheid van het koekje staat voor de gelaagdheid van het project en de letterlijke gelaagdheid van de flat. De gelaagdheid in de verhalen en de kunstwerken van bewoners. De chocolade in de wafel is de stimulerende stof en staat voor de verleiding. De wafels staan voor de verschillende structuurlagen van de samenleving. De open en nuchtere houding is kenmerkend voor Het Pennywafelhuis. Onze artistieke en sociale uitgangspunten zijn zichtbaar en voelbaar. We creëren een werkatelier, eetkamer, markthal als ontmoetingsplek. Wij schilderen, fotograferen, luisteren, kijken met open blik. Deze indrukken vinden hun weerslag in de kunstwerken. De kunst biedt herkenning, verbindt, confronteert, daagt uit en prikkelt. Wij brengen mensen (met elkaar) in gesprek. Toch zijn wij zeker geen hulpverleners, wijkcentra of De wijk De naam Artistieke leiding Anda van Riet, fotograaf en Marlou Pluymaekers, beeldend kunstenaar

Decreet | 2017 | | pagina 39