De garage geven wij de functie van markthal, we zijn namelijk een samenwerking gestart met stadstuinpro ject City Seeds. De oogst van City Seeds wordt er aangeboden aan de bewoners. De markthal krijgt de beteke nis van een kleine markt; in het dagelijkse leven is er op de markt vaak interactie met andere culturen en ruimte voor "andere" ontmoetingen. Een markt is van oudsher een verbindingsplek en dat is precies wat er gebeurt. Koken en samen eten zijn in iedere cultuur beproefde middelen om met elkaar in contact te komen. Daarom wordt de groente uit de markthal ook gebruikt voor het bereiden van soep door bewoners voor de gezamenlijke lunch met bezoekers in onze eetkamer. Twee dagen per week. Een atelier is per definitie een plek waar de eigen verbeelding van de kunstenaar geactiveerd wordt. Het is ook de werkplek waarin de kunstenaar het bezoek kan meevoeren in haar/zijn wereld van verbeelding en bewustzijn en deze hiervoor ontvankelijk te maken. Onze verbeelding hielp ons en de bezoekers om het Pennywafelhuis betekenis te geven als atelier van ontmoeting, gesprek, gezamenlijk eten en uiteraard hielp het ons vorm en inhoud te geven aan onze kunst. Door ter plekke te schilderen en te fotograferen en daar dan weer over in dialoog te gaan. Zodoende is het Pennywafelhuis ook een plek van verbazing. Dit project komt tot stand door Opdrachtgever Kunsteducatie Walcheren Financiële partners gemeente Middelburg, Vitale revolutie, Stichting Woongoed Middelburg Pennywafelhuis Meanderlaan 1841 markthal/garage 38e Middelburg pennywafelhuis@gmail.com facebook pennywafelhuis Anda van Riet en Marlou Pluymaekers

Decreet | 2017 | | pagina 41