I 7- wereldberoemd. Ondanks de zware straffen zijn ze niet te stoppen met het uitdragen van hun boodschap. Anybody can be Pussy Riot, you just need to put on a mask and stage an active protest of something in your particular country, wherever that may be, that you consider unjust.1 Ooit kreeg ik een zelfgemaakt tasje van de kunstenaar Evelyn Jansen cadeau. Een vrolijke reactie op het verdwijnen van de DA drogisterijketen uit de winkelstraten. Wanneer er geen andere decreten in de buurt zijn, dan: SHOP UNTILL YOU DROP, moetje roeien met de riemen die je hebt. 6. Over Picabia wordt getwijfeld of hij wel een echte Dadaïst was. Hoorde hij nu wel of niet bij de groep? Wat hem verdacht maakte was dat hij voortdurend van stijl veranderde. Laat maar zeggen een postmodernist avant-la-lettre. Persoonlijk voel ik me aangetrokken tot zijn werk en nog meer door zijn levensstijl. Was ik maar Picabia of de vrouw van Picabia dan had ik geld genoeg om in alle vrijheid te reizen en toch Dadaïst te zijn. Typisch een winkeldochters gedachte. Of hij nou echt rijk was, is maar de vraag. Waarschijnlijk werd hij onderhouden door rijke mooie vrouwen, die hij rond moest rijden door Europa en Noord- en Zuid-Amerika. Zo ontkwam hij hopelijk aan de koude aardappels en aan de strenge groepsregels van de puriteinse fractie van de Dadaïsten. Nee, Picabia was geen oerbruller. Hij was vooral een intelligente DADADANDY, wat winkeldochter betreft. Uit de archieven van winkeldochter. Puppy-riots. Getekend in de winter van 2016 tijdens onze vlucht met de Franse Peugeot. Een kater had met toestemming van zijn bazin mijn voordeur uitgekozen om tegen aan te piesen. Kortom: ik was gevlucht voor een ordinaire burenruzie. Mijn Jordanese vriendin zei het recht in mijn gezicht: Je laatje toch niet wegpesten door zo'n rotbeestOftewel: wanneer je voor zoiets al wegloopt, wat zou j e dan doen in een echte oorlogssituatie. Tja, tja, da, da PUPPY-RIOTS Tip voor vluchtende kunstenaars. Vertrek naar Duitsland. Meer ruimte om geconcentreerd door te gaan met het vrije werk. Dada of niet. Ook aan kwalitatief goed voedsel geen gebrek. Naast aardappelsalade kan je voor weinig geld een goede Riesling drinken. Marion van Wijk

Decreet | 2017 | | pagina 9