Zeeuwse Kus www.loods32.com info@loods32.com www.loods32.com info@loods32.com Janneke Rottier - Verbinding Deze vlag laat twee handen zien die naar elkaar toereiken. Het contact dat we gemist hebben tijdens deze afgelopen maanden. De handen zijn van mijn kleindochter en mezelf. We misten elkaar, zoals velen hebben meegemaakt. Op de achtergrond een schilderij uit mijn serie "Slikken en Schorren". Prachtige natuur steeds weer anders. In de afgelopen periode hebben we onze natuur ook zien veranderen. Door het stilvallen van de economie kregen we betere lucht en water. Vele symbolen worden in deze vlag weergegeven. Respect voor elkaar en voor de natuur. Het woord verbinding staat centraal in dit verhaal, verbinding van mensen met elkaar. Ook met dit vlaggenproject zijn we met elkaar verbonden door ons gezamenlijk tonen van deze vlaggen. Ramon de Nennie - Bruggen naar Babyion #SG Schutblad uit een serie van 7 X 14 7 variaties op een vorm, die op velerlei wijze overbrugt. Een spel van 10 jaar in vorm en kleur, o.a. geprint als behangboek, zodat er een vlag uit gedestilleerd kan worden of een hele wandvulling. Astrid Moors - "keep your hopes up (hang 'em high)" Het gaat over ritme, poëzie, orde, natuur en communicatie. In haar werk verbeeldt zij een hedendaagse vorm van verstilde eenzaamheid. Het is een tussenmoment, alsof de tijd even stil staat. In haar meest recente werken zijn er geen mensen afgebeeld, maar is de aanwezigheid van de mens wel voelbaar. Wat overblijft is een situatie, een omgeving, een context. Vaak een natuurlijke boomrijke omgeving met een ingreep door de mens. Op de vlag staat een afbeelding van het schilderij met dezelfde titel. Het schilderij is gemaakt tijdens de lockdown, in een haast meditatief proces, met 'hoop' in gedachten. Klim omhoog, hou moed, hang je vertrouwen hoog, Een mooie boodschap op een vlag, hoog in de mast, wapperend in de wind. Hou moed! Kianoosh Gerami - Zeeuwse Kus De in Egypte geboren Iraanse kunstenaar/ontwerper en fotograaf, woont inmiddels 10 jaar in het Zeeuwse Zierikzee. Hij werkt in multidisciplinaire projecten en ontwerpen. Daarnaast geeft hij les in fotografie en schilderen en multidisciplinair werken bij Toonbeeld, Terneuzen, Cultuurhuis Zierikzee en in Middelburg bij het Cultuurhuis in de Kuiperspoort. "Mijn werk gaat over kijken, dromen en het spel met vorm. Ik zie vaak meerdere mogelijkheden in één beeld en speel dan ook graag met die dubbele functie van een object, tekst of beeld. Mij fascineert vooral de manier waarop een toeschouwer een beeld waarneemt. Ineke Otte - Ode aan de natuur De schitterende natuur is een grote inspiratiebron voor het werk van Ineke Otte. Ze gebruikt de oneindige wolkenluchten, kleurrijke bloemen, het groene gras, de schoonheid van het water en de weidsheid van het landschap altijd in haar kunst. De natuurfoto's die Ineke maakte voor de vlag, wapperen in de wind als een ode aan onze wonderschone natuur. Hein Verwer - V.V. Schoonheid en de Troost Hein maakt onder andere landschappen en sequenties. Deze vlag is gemaakt naar aanleiding van zijn serie Landschappen. Hij noemt de lagen met verschillende beelden landschappen. De laatste weken stonden die landschappen in het teken van de schoonheid en de troost. yourself Eef de Graaf - Duurzame eilanden en een schone planeet Eef is kunstenaar en regisseur, fotograaf en producent. Zij voltooide in 1993 de Minerva Kunstacademie in Groningen, gevolgd door de studie kunstbeleid aan de R.U.G. De rol van openhartige vragensteller ligt haar goed en staat centraal in de documentaire waar ze nu aan werkt 'Duurzame Eilanden'. Vanuit oprechte interesse stelt zij de vragen over hoe overheden, bedrijven en mensen zelf het goede voorbeeld geven. Daarnaast werkt ze al een aantal jaar aan diverse scenario's voor films en projecten met kunst, fotografie en natuur. Duurzame Eilanden krijgt een educatief vervolgproject. Maritsa van Luttikhuizen, Rotterdam - Little Medusa In het ontwerp voor de vlag heeft ze een meisje als beginnende Medusa getekend, sommige haarslierten eindigen al in slangenkoppen. Het is een krachtig kind dat uitkijkt naar de toekomst. In deze periode waarin we in de ban zijn van corona/covid19, zijn veel ontwikkelingen gaande. Door middel van acties en demonstraties maken mensen duidelijk dat ze een verschuiving willen zien in bestaande ideeën, systemen en machts verhoudingen. Misschien kijkt 'Little Medusa uit naar een andere samenleving, wellicht een matriarchaat. Maritsa maakt vooral tekeningen. Op dit moment werkt ze voornamelijk aan 'Meisjes'. Met potlood en papier onderzoekt zij lichaam, emotie, mentale gesteldheid. Kwetsbaarheid versus potentie. Frida van Overbeek - Wind Frida houd zich over het algemeen bezig met het maken van bronzen beelden, glasobjecten en schilderen in olieverf. Water, vrijheid, wind en zeilen zijn vaak haar uitgangspunten. Het maken van een vlag was een idee dat al een hele tijd bij haar leefde. Het ontwerp voor deze vlag in het Goese Meer heeft ze ook al een keer in glas gemaakt. Zij noemt haar vlag Wind. Jan Capello - Gebroken diek, coronavrij gebied Als kind zat ik de hele zomer aan de Gebroken Diek (tussen Kattendijke en het Goese Sas).Later werd dit gebied een inspiratiebron voor mijn schilderijen. Ik heb er ongeveer vijftig gemaakt. Op deze plek krijg je het gevoel dat corona niet bestaat. Als je er bent krijg je lucht. Je ziet water, aarde en tijdens de zonnewende vuur. Het huidige vijfde element, corona, is daar afwezig. 1,5 meter bestaat daar niet, er is alleen oneindigheid. En dat op een steenworp afstand van het Goese Meer.

Decreet | 2020 | | pagina 64