www.loods32.com info@loods32.com Hans Overvliet - I.D. of inequality www.loods32.com info@loods32.com Christina de Korte - Dancing ropes Liefde voor volle omgevingen speelt een belangrijke rol in het werk van Christina de Korte. Ze maakt schilderijen op verschillende soorten textiel, waarmee ze installaties creëert. Kleur, patronen en hoeveelheid spelen hierin een hoofdrol. De installaties van De Korte trekken je in een visuele explosie van kleuren en patronen, waarbij alles om je aandacht vraagt. Het originele ontwerp voor deze vlag is een aquarel gebaseerd op de visnetten die hier vaak aan de kust te vinden zijn in typische kleuren. Door de Corona periode woont en werkt Christina deze zomer bij haar ouders op Walcheren. Carmen Milhous - Een wereld van verschil Hier, waar eens vloed en ebbe viel, Bij't ruischen van breede baren, Daar schiep de kunst, door 's menschen hand, een zee van gouden korenaren Rondgolvend over't vruchtbar land. W.H. Warnsinck 1782-1857. Mijn vlag staat symbool voor veranderingen in de tijd van weleer tot heden. Mijn man en ik hadden in 1972 een arbeidershuisje uitgezocht in de Wilhelminapolder om de drukte van een grote stad te ontvluchten. Dit is gelukt, tot de Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder in 1993 besloot om tegenover ons akkers te verkopen voor de bouw van het 'Goese Meer'. Hier, waar eens water door mensenhand werd verdrongen, werd polderlandschap omgezet in huizen, die weliswaar omringt door water, onderdak verlenen aan ca.350 gezinnen. Dus een wereld van verschil. Magdeleen van Eersel - Anatopia Locaties zijn voor Magdeleen vaak een bron van inspiratie. Voor haar vlag sneed zij de vorm van het Goese Meer uit de plattegrond, om te kijken wat die te zeggen had, los van de oorspronkelijke context. Ze legde deze vorm op verschillende manieren neer, en experimenteerde met verschillende kleurcombinaties, om uiteindelijk uit te komen op het verwisselen van de kleuren van land en water. Zo creëerde ze een nieuw eiland, als een soort omgekeerde wereld. Vandaar ook de titel, die 'op een andere plek' betekent. De roze band in de vlag is een eerbetoon aan de onlangs overleden kunstenaar Christo, die ooit een aantal eilandjes voor de kust van Miami versierde met een grote roze rand. Naast vlaggen maakt zij tekeningen, installaties, grote borduurwerken. Robert Rost - Captured Crowd In de serie Crowdpaintings onderzoekt Robert de relatie tussen het onderwerp en de constructie van massa's en menigten en hoe deze zich verhouden tot schildergebaren en texturen in verf. Door de vele variaties wordt inmiddels de ontwikkeling van figuratief naar abstract duidelijk zichtbaar; een aantal schilderijen is op afstand bezien figuratief, maar bij het naderen van de afbeelding valt deze uiteen en kan men niet meer voorbij aan de gehanteerde methode van het schilderen zelf. Robert Rost heeft zijn opleiding gevolgd aan de Willem de Kooning academie, waaraan hij zich later ook als docent tekenen verbond. Ingrid van de Linde - If it is true If it is true That my origin is earth Then the whole earth is my home And all the world my family Het is een oud Soefi-gedicht uit Jemen. *i.d. van ongelijkheid* - vraagt aandacht voor het sturen van de mobiliteit van een bepaalde, maar zeer grote groep mensen. Het tonen van de parafernalia van *reizen*, wil aangeven dat mobiliteit de leidende factor is geworden in de machtsongelijkheid in de neoliberale ideologie van globalisering. Op de vlag staat een qr-code die linkt naar een begeleidende tekst die context geeft aan dit werk*. Dit werk is onderdeel van mijn langlopende work in progress distant suffering. De publicatie in staat van wording: httpsissuu.com/caesuur/does/ 20_hans_distan t_xxijnequal i tyj iggend. Wim Bakker - Genesis Revisited Een cirkelvormig zaagblad in een compositie van haaks snijdende staven. Een kruispunt. Misschien een kantelpunt. Het zaagblad is een exponent van geweld en dreiging: staan wij op het punt de schepping, de wereld te vernietigen? Of hebben we nog een kans om opnieuw te beginnen? Een vraag die relevant is, zolang we in een wereld leven waarin onvrijheid, uitbuiting en geweld nog vaak de toon zetten. Een vraag die door de coronacrisis nog een extra lading krijgt. Tini van Bebber - #Eet lokaal Het coronavirus legt de zwakte in ons voedsel-en landbouwsysteem bloot. Alleen met een radicaal andere visie en beleid maken we daadwerkelijk de omslag naar een toekomstbestendig en gezond landbouw- en voedselsysteem. Als we meer lokaal zouden kopen wordt er ook meer lokaal verbouwd. Als textielkunstenares werk ik graag met hergebruikt materiaal. André Smits - Silence is sexy Iris v't Bosch - Straat project in de Golfzichtlaan Samen met alle kinderen uit de straat hebben we een vlag gemaakt. Casper, Carolijn, Vera en Linus hebben onder leiding van Iris en in gezamenlijkheid met hun ouders de vlag beschilderd. De zussen houden de mast vast en de broertjes wapperen aan hun benen. Het is een extra lange vlag geworden om iedereen er levensgroot op af te beelden. De meest sprankelende kleuren werden gekozen door de meiden en jongens. Een feest van levensvreugd aan het begin van de Corona tijd.

Decreet | 2020 | | pagina 65