www.loods32.com info@loods32.com Paul Menno de Nooyer - Hey...Bye www.loods32.com info@loods32.com Dianne Meulmeester - Vivat, Crescat, Floreat Kleurige Vissen Zij zwemmen zo dichtbij in Oosterschelde en Veerse Meer Bijbelse dieren al zo oud als de wereld Voedsel voor de mensgevangen door stoere lokale vissers voor dag en dauw in storm en regen De kleuren verbeelden schoonheid en vreugde hoop voor de toekomst Hanny Mallekote - Terug naar normaal "Vrijheid en verantwoordelijkheid", textielindustrie Myanmar en Bangladesh. Als hoedenontwerper ben ik geïnteresseerd in textiel. Grafische vormen en afdrukken van hoedenmaterialen reflecteren de onmenselijke omstandigheden waarin textielarbeiders werken. De voorkant toont een gouden gloed die onze hebzucht aanwakkert en het oog verblind. Zwart en rood overheerst de achterzijde, dit verbeeld het leed van mensen over wiens rug de modeketens zoveel winst maken. Voor onze kleding worden wereldwijd mensen uitgebuit en mensenrechten geschonden. Wij kunnen keuzes maken! Sta er bij stil als u zich 's morgens aankleed. De vraag is niet 'Hoe komt u goed Voor de dag' maar 'Hoe komt u goed Door de dag'. 1 letter verschil kan een groot verschil maken. Judy Hooymeyer - Vertel het aan de bomen Vertel het aan de bomen is een beeld van een herinnering. In 2018 heb ik bij de Schelphoek aan het Veerse Meer met draden wild gebreid. Ik wilde de takken die door de storm waren afgebroken verbinden met vilt en draden. Dit kunstwerk heb ik 6 weken laten hangen en vervolgens een foto van gemaakt. Deze heb ik gebruikt voor de vlag. In mijn werk wil ik het menselijk handelen van de mens op de natuur uitvergroten en in een object vastleggen. Marja van Putten - Zeeland in de wereld Het idee voor het project Flags of the World is ontstaan tijdens mijn zoektocht naar de oorsprong van symbolen en gebruiken die als typisch Nederlands gezien worden, maar bij nader onderzoek dat vaak niet of alleen gedeeltelijk zijn. Om onze eigenheid, onze 'eigen cultuur hoog' te houden worden soms lukraak oude en nieuwe beelden ingezet. Met dit project wil ik daar een kunstzinnig antwoord op geven. Ik gebruik de vlag van een land in combinatie met patronen. De vlaggen zijn met de vingers geschilderd met olieverf. Ik hang ze op de punt tegen elkaar aan zodat een groot 'tapijt' van olieverf ontstaat. Als je goed kijkt zie je dat de kap van de Zeeuwse boerin geen kap is maar een vliegtuig. Zeeland in de wereld. Annemie Abelhausen - Lost in the right direction We kunnen ons verloren voelen, niet weten welke kant we opgaan, maar m et de stroom mee gaan we altijd in de goede richting en komen we wellicht op een bestemming die mooier is dan wat we hadden durven hopen. Corona daagt ons uit om op creatieve manieren verbinding te zoeken met elkaar. De zwaartekracht is omzeild de stenen wapperen moeiteloos in de wind. Mijn Zeeuwse stenen zo mooi op het pad langs het Veerse Meer. Mijn werk is zeer divers ik combineer verschillende technieken om zo mijn eigen pad te vinden. Ik geef les aan de Zeeuwse Volksuniversiteit waar ik mensen verschillende technieken leer om zich creatief te kunnen uiten. Vos Broekema -'Alles is Heelal' Vos Broekema is ontwerper, dwarsdenker en kunstenaar. "Een tekst die ik enorm van toepassing vind op het hier en nu en zeker op de meest recente ontwikkelingen waarbij heersende conventies verregaand op de schop gaan en verschuiven. Extreem relativerend ook: Alles is Heelal - ken uw plaats en maak je slechts zorgen over de zalig futiele rol die we eigenlijk spelen als mensheid op het universeel toneel. Letterlijk. Zware woorden wellicht maar tegelijk zo luchtig bedoeld als het eruit ziet." Willeke van der Stel - Tricolore Mijn vlag is geweven in een bepaalde techniek van recycled materiaal te weten afgedankte rolgordijn in 3 kleuren Geschikt voor vlaggenstok aan de muur. Ton Lamper - Corona Imperialis Oftewel keizerskroon. Deze bloem vormde in 16e en 17e-eeuwse bloem- stillevens de top van het boeket in het schilderij. Symbool van (wereldse) macht over alle andere bloemen. De stillevens waren deels verzonnen omdat er bloemen uit alle seizoenen in voorkwamen. Vaak verbeelden deze stillevens de vergankelijkheid. De gang der seizoenen, opkomen, bloeien en verzinken en dat werd vaak nog verder duidelijk gemaakt door insecten en ander laag gedierte dat de bloemen aanvrat. Een vlag is ook een machtssymbool, we bakenen ons territorium er mee af, maar de vlag verwaaid en slijt, kortom macht is vergankelijk. En ook al is corona nu oppermachtig, beheerst alles, houdt de corona ons gekooid (raster in de achtergrond) dat zal ook een keer overwaaien. IrisB - Nurture Nature IrisB is de kunstenaarsnaam van de initiator en drijvende kracht achter dit project en achter Stichting #Loods32. Nurture Nature is een project wat begonnen is sinds zij weer terug is in Zeeland. Een leven lang verliefd op de Oosterschelde en haar omgeving vertaalt zich in een zoektocht op de grenslijnen tussen water, land en lucht. De koestering van deze levenskracht was haar uitgangspunt voor deze vlag. Omarmd door halmen en wier, dansend in de wind in de lucht. Niets staat vast, alles is onderhevig aan verandering.

Decreet | 2020 | | pagina 66