ona zomer' Hijsmomenten Begin mei 2020, Nederland was in een slimme lockdown gegaan. De supermarkten fungeerden als nieuwe ontmoetingsplaatsen, het culturele leven was dood verklaard. Dit was het moment waarop Iris van Stichting #Loods32 begon met het vragen van (Zeeuwse) kunstenaars om een vlag, vaandel of wimpel te maken voor de vlaggenmasten in de Goese Meer. Zoveel lege vlaggenmasten waren in deze wijk aanwezig. Werkloos maar met een prachtig potentieel om de beeldende kunst onderdeel van het dagelijks leven in deze wijk te laten zijn. Opeens werden de vlaggen en de masten urgent. Laten zien van de kunsten, laten ervaren van de verandering die dit teweeg brengt. Laat waaien - Laat zien was geboren. 20 Mei was het eerste hijsmoment, de dag van de eerste Corona persconferentie van het kabinet. Vier hijsmomenten hebben we gehad in de wijk, iedere keer met meer masten, kunstenaarsvlaggen, bezoekers. Op 1 september, de door de regering vastgestelde einddatum voor het verbod op festivals, zijn alle vlaggen binnengehaald. Een groot aantal van de vlaggen gaan na 1 september weer in top. De bewoners hebben zich in de loop van de weken dat de vlag aan hun mast wapperde hieraan gehecht. Zij hebben de kunstenaarsvlag aangeschaft en de kunstenaar op deze manier omarmt. Kunst blijft wapperen en veranderen. Stichting #Loods32 initieert kunstprojecten waarbij de kunst en kunstenaar vaak in de openbare ruimte aanwezig is. Kunst en kunstenaar als onderdeel van onze samenleving. Tot voor kort vooral in Flevoland actief, maar dankzij de verhuizing van initiator Iris nu ook in Zeeland aan het werk. Wij zullen nu zeker ook kruisbestuivingen willen laten ontstaan tussen Zeeland en Flevoland. Of zoals de titel van een van de vlaggen luidt: Zeeland in de wereld! Wij werken altijd van uit de regionale kunstenaars, zij hebben zoveel kennis! Wij proberen dan samenwerkingen voor elkaar te krijgen waar door we elkaar iedere keer weer uitdagen. Dit geldt uiteraard voor zowel de makers als de kijkers. 30 Kunstenaars hebben voor Laat waaien - Laat zien hun nek uitgestoken en zijn met onze vraag aan de slag gegaan. Een aantal vlaggen zijn nog te koop, steun de makers, schaf een vlag aan en hijs de kunst in top. Gun jezelf en je buren de verrassing van uitzicht op je kunstenaarsvlag. www.loods32.com info@loods32.com

Decreet | 2020 | | pagina 67