Situatie werkhoven bij Hellevoetsluis Voor de uitvoering van de werken in het Haringvliet, die met elkander een tijdsduur van 12 jaar zullen vorderen, moesten te Hellevoetsluis de volgende gebouwen worden gesticht a. een directiegebouw; dit gebouw is reeds in gebruik en zal dienst moeten doen als kantoorgebouw van de directie; b. een kantoorgebouw voor de waterloopkundige afdeling; c. twee ingenieurswoningen met annex een gelegenheid voor het overnachten v&n hogere ambtenaren d. logiesbarakken voor 18 technisch ambtenaren en opzichters; e. barakken voor de huisvesting van aannemerspersoneel. Wanneer de werken en in het bijzonder de werken aan de uitwateringsluizen ten volle in uitvoering zijn, kunnen zij, wat hun omvang betreft worden vergeleken met de tunnelbouw te Velsen, waar in de drukste tijd bijna 1000 arbeiders waren tewerkge steld. In verband hiermede was overwogen om het barakkenkamp te Hellevoetsluis in te richten voor enige honderden arbeidskrachten. Nadat de eerste barakken gereed waren, bleek evenwel dat de behoefte voor het onderbrengen van arbeiders niet zo groot was, als aanvankelijk scheen. Er konden namelijk veel arbeiders uit de omgeving worden aangetrokken, die 's avonds weer naar huis gaan. Het uitbreiden van het ba rakkenkamp zal dan ook met de nodige voorzichtigheid geschieden. De verzorging geschiedt vanwege het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Het kamp zelf is afkomstig van Schouwen-Duiveland, vanwaar het door de zorg van de Rijksgebouwendienst naar Hellevoetsluis werd overgebracht. Voor de onderbrenging van de arbeiders betaalt de aannemer overeenkomstig het bestek f 3,50 per dag per man. Voor zover de kosten dit bedrag overschrijden, komen zij ten laste van de be groting van de Deltadienst. Het bestek voor het maken van de bouwput werd op 18 december 1956 aanbesteed. Er werd ingeschreven door drie combinaties van aannemers. De laagste inschrijver was de volgende combinatie: R. Boltje Zonen N.V. te Zwolle; Aannemingsbedrijf Oosterwijk N.V. te Rotterdam; N.V. Reef's Aann. en Handel Mij. te Oldenzaal; P. C. Zanen N.V. te Heemstede. De inschrijvingsom van deze aannemerscombinatie was f 17 674 000,Bij de gunning werd als voorwaarde gesteld, dat de inschrijvers zouden overgaan tot op richting van de N.V. Aannemingsbedrijf Haringvliet, die na haar totstandkoming als aannemer in de plaats zou treden van de vier inschrijvers. Op 16 januari 1957 werd met deze vennootschap i.o. een overeenkomst gesloten. De oprichtingsakte is betrekkelijk kort daarop gepasseerd, zodat de N.V. Haringvliet thans als aannemer van dit werk optreedt. De datum van aanvang van het werk werd bepaald op 13 februari 1957 en de datum van oplevering op 5 maart 1958. Dan staat de bouwput nog vol water en zal met de bemaling moeten worden begonnen. Ter voorbereiding hiervan wordt een proefbema- ling in bedrijf gesteld. Nadat de bouwput zal zijn bemalen en opgeschoond, kan met de bouw van het sluizen- complex worden begonnen. Naar verwachting zal dat zijn in de zomer van 1958. tp HELLEVOET SLUIS WERKHAVEN I DIRECTIEKANTOOR II GEBOUW v.d. WATERLOOPK. AFDELING IH INGENIEURSWONINGEN nr PERSONEELSVERBL'JF 3T ARBEIDERSWOONOORD O too 42 i 43

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1957 | | pagina 22