Betonnen caissons in het sluitgat van het wes telijke dijkgedeelte van de ringdijk rond de bouwput in het Haring vliet Foto N.V. Haringvliet In augustus en september werd verschillende malen door een ruwe zee schade veroor zaakt aan de nog niet voltooide asfaltbekleding van de westelijke dijk. Vooral t.g.v. het ruwe weer op 25/26 augustus en 12/13 september was de schade niet onaanzienlijk. Op 13 september werden in het nog niet door asfaltbeton afgedekte zandasfalt enkele gaten geslagen door de zware deiningsgolven. Ook aan de kop van de dijk werd de beëindiging van de zandasfaltbekleding over enige lengte vernield. De aangerichte schade is weer volledig hersteld en reeds werd aan de westkant 12000 m2 dijkbeloop voorzien van een laag asfaltbeton. Ter voorbereiding van de bouw van het uitwateringsluizencomplex zijn de navolgende werkzaamheden in uitvoering. 48 Grondmechanisch onderzoek voor het bepcden van het aantal en de lengten van de funderingspalen Het onderzoek werd opgedragen aan het Laboratorium voor Grondmechanica te Delft. In het tijdvak van 15 mei - 1 oktober 1957 werden 25 grondboringen en 47 diepsonde- ringen uitgevoerd tot een max. diepte van 35 m - N.A.P. De boringen en sonderingen werden uitgevoerd vanaf speciaal hiervoor ingerichte boorvaartuigen. Het voornemen bestaat om het onderzoek verder voort te zetten wanneer de bouwput door bemaling is droog gevallen. Proefbemaling Aan het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening te 's-Gravenhage werd een onder zoek opgedragen naar de wijze van inrichting van de bemaling van de bouwput. Hiervoor wordt een proefbemaling aan de noord- en zuidzijde van de bouwput uitge voerd. Schade aan de asfaltbekleding van de ringdijk rond de bouwput in het Haringvliet. Op name dd. 12 september 1957

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1957 | | pagina 25