Het Drie-eilandenplan Met de uitbreiding van het houten kantoorgebouw met een zestal kamers werd eind september een begin gemaakt. De werkhaven nabij Vrouwenpolder werd voltooid. De werken voor de aanleg van een bouwput voor de schutsluis in de Zandkreek nabij het Katse Veer vonden regelmatig voortgang. In de verslagperiode werd het geultje in het schor voor de Noordbevelandse kust met eenvoudige middelen afgesloten. Het algemene stromingsbeeld onderging door deze afsluiting geen merkbare verande ring. Het uitbouwen van de dijk langs de zuidzijde van de toekomstige bouwput vond plaats met behulp van mijnsteen, omdat de ter plaatse gewonnen klei niet aan de daaraan te stellen eisen voldeed. Werkhaven nabij Willemstad In de loop van deze verslagperiode werd aanbesteed het maken van een werkhaven aan de zuidelijke oever van het Hollandsch Diep nabij Willemstad. Het werk werd op 2 september 1957 opgedragen aan D. Blankevoort en Zn N.V. te Bloemendaal. Be gonnen werd met de uitvoering van baggerwerk ter plaatse van de te maken havendam als onderdeel van de aldaar aan te brengen grondverbetering. In aanleg zijnde ringdijk rond de bouwput voor het uitwateringsluizencomplex in de afsluiting van het Haringvliet. Stand van het werk op 2 september 1957 Foto N.V. Haringvliet Stand van de versterking der bestaande hoogwaterkeringen in het Deltagebied op 1 okto ber 1957 VERSTERKING VAN DE BESTAANDE HOOGWATERKERINGEN IN HET DELTAGEBIED Zoals in het eerste nummer van deze driemaandelijkse berichten (blz. 45) reeds werd medegedeeld, zullen vele dijken langs de Rotterdamsche Waterweg en de daarmee in open verbinding blijvende wateren in het kader van het Deltaplan moeten worden ver sterkt, teneinde ook bij de maximale stormvloedstanden, waarvan bij dit plan is uitge gaan, een betrouwbare waterkering te vormen. Hoewel thans nog niet geheel vaststaat hoe ver de betreffende dijken stroomopwaarts voor een versterking als hiervorenbedoeld in aanmerking komen, kan toch reeds worden medegedeeld, dat de te versterken dijken zich bevinden in het gebied, liggende ten noorden en ten westen van een lijn, lopend van een punt ongeveer 2 km ten zuid westen van Nieuw-Beijerland, via een punt 2 km ten zuiden van 's-Gravendeel over Kop van 't Land naar Werkendam en vandaar naar Schoonhoven. Toen na de februariramp van 1953 de noodzaak bleek om, ook in dit gebied, de zwakste schakels in de hoogwaterkeringen snel te versterken, hebben verschillende waterschap pen niet volstaan met het brengen van deze zwakke plekken op gelijke hoogte als de aangrenzende dijkvakken, doch hebben zij bij het opstellen van hun verbeteringsplan nen reeds rekening gehouden met de eisen, die in het kader van het Deltaplan aan deze dijken zouden worden gesteld. Zo worden of zijn inmiddels in het bovenomschreven gebied, verscheidene dijken ver sterkt, sommige door het aanbrengen van „voorlopige" verbeteringen, andere door het reeds direct op „Deltahoogte" brengen van deze dijken. Het afgebeelde kaartje geeft een overzicht van de stand per 1 oktober 1957 van deze bereids uitgevoerde en in uitvoering zijnde werken. 1 51

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1957 | | pagina 26