Getijregistratie De getijbeweging wordt door een vlotter in een daarvoor ingerichte koker ge volgd; de vlotterdraad loopt over een schijf en wordt door een tegenwicht strak gehouden. De vlotterschijf is gemonteerd op een elektrische as, zodat de water hoogte op de wal kan worden geregistreerd op dezelfde wijze als bij de golf bewegingsregistratie is beschreven. Het getij wordt weergegeven op een hoogte- schaal van 1:20; de papiersnelheid bedraagt 15 mm/uur. Verdere inrichting van de paal De paal biedt de mogelijkheid voor unieke meteorologische waarnemingen boven een vrije en geheel ongestoorde zeeoppervlakte. Hiervan zal het K.N.M.I. gebruik maken voor het plaatsen van windmeters, die richting en snelheid continu op de wal registreren. Tevens is een opstelling gemaakt voor twee boven elkaar geplaatste elektrische bakenlichten, die eikaars reserve zijn. De lampen geven wit licht met 40 flikkeringen per minuut. Een misthoorn zal nog worden aange bracht. Autonome automatische golf schrijver 12 r Registratie van de golfbeweging op 18 oktober 1957 bij westelijke wind met snelheid van 8 m/sec. De horizontale lijn geeft de grootste hoogte aan die een golftop in de bedienings periode heeft bereikt Golfhoogte schaal 1 50 De constructie van de paal De belangrijkste eisen, die aan de constructie gesteld worden, zijn: 1°. voldoende sterkte om aan de golfkrachten bij een zware storm weerstand te kunnen bieden; als maatgevend hiervoor werd gekozen een golf van 8 m hoogte, met een periode van 10 sec. bij een waterstand van 4 m N.A.P.; 2°. voldoende ruimte voor het meten van het getij en de golfbeweging, de laat ste volgens de drie beschreven methoden. Hiertoe moesten, voldoende be schermd tegen wrakhout en ijs, in de paal worden ondergebracht één vlot- terbuis met gedempte waterstand voor de getijregistratie en drie buizen, via een overlangse spleet direct toegankelijk voor het zeewater, voor de golf- metingen. Het meetbereik voor de laatste buizen moest lopen van het diep ste golfdal bij de laagste waterstand tot de hoogste golftop bij de hoogste waterstand. VLOTTERDRAAD I-GOLFDI AG R AM i

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1958 | | pagina 8