45 4 O 4 5 Eindfase De afsluiting van de Grevelingen hetgeen een netto produktie van 1160 m3 per uur betekent. De „Ammerstol" behaalde een produktie van 1525 m3 per uur. In 118 draai-uren werd 180 000 m3 zand in het werk ge bracht, gemeten in het werk. De ge zamenlijke netto produktie bedroeg derhalve 2685 m3 per uur. De zandverliezen zijn te stellen op 15 dit is de zandhoeveelheid, die buiten het profiel werd geperst. Aan de zuidzijde is meer zand buiten profiel geperst dan aan de noordzijde, hetgeen te verklaren is uit het feit, dat de zuigput van de „Frankrijk" zeer fijn zand opleverde, terwijl het zand van de „Ammerstol" veel grover was. Op 20 februari was de zanddam in het sluitgat over het volle profiel gereed. liet baggerwerk kwam geheel gereed zodat het baggermaterieel kon worden af gevoerd. In de mond van de nieuwe gemeentehaven en het oostelijke toegangs kanaal naar de schutsluis werd een zanddepot geklapt. Een gedeelte van dit zand werd daarna door een cutterzuiger in de loswal geperst, het overige is bestemd voor het werk aan de oude gemeentehaven. De bekleding met betonblokken aan de buitenzijde van de ringdijk van de bouwput en aan de buitenzijde van de havendammen werd voltooid, terwijl ook de bekleding van de taluds langs de binnenzijde van de gemeentehaven goeddeels gereed kwam, ofschoon door de lange mistperiode in de maand februari enige stagnatie werd ondervonden bij de aanvoer van bekledingsklei en betonblokken. Nadat de werkhaven reeds eerder in gebruik kon worden genomen voor de aanvoer en overslag van materialen kon in februari ook de nieuwe gemeentehaven bij de aanvoer worden ingeschakeld. De loswal kwam geheel gereed, op het haventerrein werd de bestrating gedeelte lijk gelegd en voor de loskade werden de vloedpalen aangebracht. Voor het gedeeltelijk dempen van de oude gemeentehaven werden de nodige voorberei dingen getroffen. De glooiing, voornamelijk bestaande uit Vilvoordsesteen, werd voor zover nodig verwijderd en de meer- en steigerpalen in het te dempen ge deelte werden getrokken. Voor het zo goed mogelijk op diepte brengen van de bouwput, waarin als gevolg van het opspuiten van de ringdijk een grote hoeveel heid zand is gevloeid, werd op 11 maart de bouwput aan de oostzijde geopend om een klein cutterzuigertje naar binnen te brengen. Het verwijderen van het DOORGRAVING GEM HAVEN Voor het inlaten van een zandzuiger werd op 11 maart de bouwput geopend

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1959 | | pagina 25