De benodigde 50 000 m3 klei werd betrokken uit de zogenaamde „twaalf roeden" strook gelegen langs de Lindtse dijk in de buitenpolder „de Grote Lindt", een strook waarop het Waterschap een claim van aardhaling heeft. De tweede fase bestond uit de aanleg van een onderweg met dijksloot langs het gedeelte Lindtse dijk tussen de oostzijde van het voorliggende opgespoten terrein en de westzijde van de buitenpolder „de Grote Lindt". De onderweg moet tijdens de uitvoering van de derde fase de tertiaire weg ver vangen, die thans op de kruin van de hoofdwaterkering is gelegen. De nog te maken werken langs de zuidzijde van het eiland ter lengte van 4845 m zijn: a. De dijk langs de buitenpolder de Lage Nesse. b. De voltooiing van de werken aan de Lindtse dijk. c. De afdamming van de havens van Hoogvliet, Barendrecht, Heerjansdam en van de Develhaven. d. De voltooiing van de verbetering van de Zuidpolderse Zeedijk, tussen het Spuiveld en de dijk om de buitenpolder de Lage Nesse. e. De verdere verbetering van de Lindtse dijk langs de buitenpolder „de Grote Lindt" gelegen. Deze verbetering zal worden uitgevoerd wanneer het industrie terrein in deze polder door de gemeente Zwijndrecht zal zijn opgespoten. Vordering van de bij de Deltadienst in uitvoering zijnde werken in het tijdvak 1 april1 juli 1959 T. De bouw van de uitwateringssluizen in het Haringvliet Bemaling De bronbemaling heeft het grondwaterpeil aan de noord- en zuidzijde van de bouwput tot N.A.P. 18 m verlaagd, zodat ter plaatse van de landhoofden de ontgravingen tot N.A.P. 17 m zijn voortgezet. De werken in het Haringvliet op 13 mei 1959. Op de achtergrond de bouwput van de schutsluis in wording K.L.M. Aerocarto 41 40

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1959 | | pagina 21