Voor de begrenzing van het sluitgat is medio juli voor de kop van de dam een Phoenixcaisson AX geplaatst, die door middel van een zanddam tussen twee rijen eenheidscaissons met de dam is verbonden. Het westelijke landhoofd is hier mee gereed gekomen. Het vlakbaggeren van de drempel van het sluitgat is voltooid, evenals het zuigen en nabaggeren van de verdiepingen ter weerszijden hiervan. Aan beide zijden van de drempel zijn de rijshouten zinkstukken aangebracht, terwijl de op de drempel aan te brengen 30 nylonmatten zijn uitgelegd. De bestorting van deze matten met een laag grof grind is gedeeltelijk aangebracht. De afsluiting van de Zandkreek Het maken van de afsluitdam in de Zandkreek met de daarop aan de Zuid-Beve- landse zijde aansluitende oprit volgens bestek no. 221/1959-1961 is op 14 sep tember gegund aan de N.V. Van Hattum en Blankevoort te Beverwijk voor de somma van f 3 720 000, Ten behoeve van dit werk worden door het Rijk materialen ter beschikking ge steld ter waarde van rond f 620 000, Een begin is gemaakt met het verwijderen van de slappe lagen ter plaatse van de te maken afsluitdam en oprit. De gemaakte cunetten zijn ten dele weder aan gevuld met zand. Teneinde te voorkomen, dat door de aanleg van de oprit de afwatering van de belendende percelen zou worden gestoord, wordt deze afwatering aan de te scheppen situatie aangepast. Op enkele kleine onderdelen na is dit werk voltooid. De schutsluis in de Zandkreek Het betonwerk van het kunstwerk is zover gevorderd, dat in de loop van de eerste helft van oktober de sluisdeuren kunnen worden ingehangen en de bascule- brug kan worden geplaatst. De taludverdedigingen nabij de sluishoofden zijn tot boven het peil van laag- water gereedgekomen. Sedert half september zijn successievelijk een aantal bronnen van de bronbemaling buiten werking gesteld, waardoor de waterstand in de bouwput geleidelijk is ge rezen. Eind september is de oostelijke ringdijk van de bouwput doorgebaggerd, waardoor het kunstwerk in verbinding is gebracht met het open water van de Zandkreek. De bouw van eenheidscaissons De bouw van de in 1959 bij de afsluitdammen in het Veersche Gat en de Zand kreek te verwerken bakken en opzetstukken is omstreeks half augustus gereed gekomen. Een aantal bakken en opzetstukken is naar de werken in het Veersche Gat afgevoerd. De voor de afsluitdam in de Zandkreek benodigde elementen worden voor afvoer gereedgemaakt. Met de bouw van de in 1960 voor de afsluitdam in het Veersche Gat benodigde elementen wordt voortgegaan. 37 Veersche Gat op 3-9-59 K.L.M. Aero carto

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1959 | | pagina 20