De bouwput voor de schutsluis met baileybrug en gronddam op 15-9-59 6 De aanleg van de dam was eigenlijk in het werkschema van 1959 nog niet opge nomen, maar wegens de voordelen die deze brugverbinding met zich brengt, waarbij kan worden gewezen op de mogelijkheid van goedkoop zandtransport door een onder aan de brug bevestigde persbuis en op het feit, dat de brugver binding ook door andere aannemers voor alle nog te maken werken in de om geving van de geprojecteerde schutsluis, alsmede voor deze schutsluis zelve kan worden gebruikt, is dit grondwerk op 4 augustus j.l. aanbesteed en inmiddels gegund aan het Hollands Aannemersbedrijf Zanen Verstoep, opdat dit werk vóór de winter gereed kan zijn. De constructie van het damlichaam is zeer eenvoudig. Het bestaat geheel uit zand, zonder enige bekleding. Slechts zijn enige maatregelen voorgeschreven tegen verstuiving, die bestaan uit het ineggen met stroo en het plaatsen van rijsschermen langs de kruinlijnen. De taluds zijn uiteraard flauw; aan de westzijde is voor het gedeelte beneden N.A.P. -f- 2.5 m 1 op 30 aangehouden, daarboven tot N.A.P. 3.5 wordt de helling 1 op 10 en verder 1 op 4 tot aan de kruin die op N.A.P. 6.5 ligt. Het profiel vertoont dus zeer veel overeenstemming met dat van een duin met voorliggend strand. Het zuidelijke einde van de dam, grenzend aan het Zuiderdiep, zal tegen de langs trekkende getijstroom worden verdedigd met een bekleding van mijnsteen af gedekt met lichte stortsteen. De dam zal slechts gedurende één winter zijn blootgesteld aan enige golfaanval. Het ligt in het voornemen om het volgend jaar een dijkvak uit te bouwen van de kleine bouwput in de richting van Goedereede, waarmede de dam op een bijzon der gunstige wijze zal zijn beschut. Wanneer dit bericht verschijnt, zal de brug- en wegverbinding tussen Goeree en de beide bouwputten vrijwel zijn voltooid, waarmede ongetwijfeld weer een be langrijke voortgang is gemaakt op de weg naar afsluiting van het Haringvliet. (K.L.M. Aero carto) 7

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1959 | | pagina 5