vervangen door rivierzand en door verhoging van het vulstofgehalte kon men de gewenste viscositeit weer verkrijgen. Verder heeft men hinder ondervonden door het binnendringen van enig water in de isolatieruimte van de pijp waarin de elektrische verwarmingselementen zijn onder gebracht. Het uitvallen van enkele elementen veroorzaakte een ongelijkmatige ver warming en daarmee verstopping van een aantal uitstroomopeningen. Door het aan brengen van een olieverwarming zijn deze moeilijkheden overwonnen. De werkzaamheden verlopen thans bevredigend. De beide teenkaden van mijnsteen, die als perskaden voor het zuidelijk damgedeelte zullen worden gebruikt, zijn in de verslagperiode gereed gekomen. Ook de perskaden voor het zandlichaam van de oprit op Zuid-Beveland zijn opgeworpen en men heeft een begin gemaakt met het persen van zand op dit stort. De aanvoer van de warme giet asfalt naar de roer ketel Foto Carel Blazer 46 Doorlaatcaisson in het bouwdok De schutsluis in de Zandkreekdam In januari zijn de sluisdeuren voor het oostelijk hoofd ingehangen. Het monteren van de bewegingsinrichtingen ten behoeve van de sluisdeuren kwam eind maart gereed. Met het afmonteren van de basculebrug wordt voortgegaan. Gestort werden de vleugelwanden van het zuidelijk landhoofd, de deurenbergplaats en de deksloven op de damwandvleugels bij het oostelijk sluishoofd. In februari kwam de bestorting van de zink- en kraagstukken gereedin maart zijn de taludverdedigingen klaar gekomen. De beide bedieningsgebouwtjes kwamen in maart glasdicht. In de verslagperiode werd op een gedeelte van de taluds en sluisterreinen de klei- bekleding aangebracht. Op 15 februari werd een aanvang gemaakt met het aanbrengen van de elektrische installatie voor de sluis en de basculebrug. Op het elektrische gedeelte na is de sluis als nagenoeg bedrijfsklaar te beschouwen. 47

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1960 | | pagina 25