De bouw van eenheidscaissons Eind maart werden 19 stuks, voor de afsluitingswerken in het Veersche Gat bestemde caissons te water gezet en afgevoerd naar de tijdelijke oplegplaats in de werkhaven nabij Veere. Op twee stuks na zijn de benodigde caissons gereed. Van de te maken opzetstukken zijn 66 stuks gereed; 35 stuks moeten nog worden gemaakt. De bouw van doorlaatcaissons Het bouwdok nabij Veere was medio februari ontgraven, waarna eind maart de be lopen waren afgewerkt en de kleibekledingen aangebracht. Van de bronbemaling zijn gemiddeld 15 bronnen in bedrijf. De totale capaciteit daar van bedraagt ca. 525 m3 per uur. Montage van de tralieliggers van een doorlaatcaisson Het aanbrengen van de drainagebedden en het maken van de werkvloeren voor de caissons werd medio maart beëindigd. Gestort werden de vloeren en het opgaande werk tot een hoogte van 1,7 m (het z.g. eerste stort) van de caissons 1 t/m 6. Begin januari werd begonnen met het monteren van de staalconstructies. Voor drie caissons is deze montage gereed gekomen; met de montage voor caisson nr. 4 is begon nen. De tijdsduur voor het monteren van de staalconstructies is, mede door het uizetten van een groter aantal arbeiders, teruggebracht van vijf weken bij de eerste caisson tot ruim twee weken bij de derde caisson. Voor het tweede stort (van ca. 1,7 m tot ca. 14,6 m) van de eerste caisson is de wapening gevlochten en de bekisting gesteld, zodat in de eerste week van april beton kan worden gestort. Met het vlechten van de wapening en het stellen van de bekisting voor het tweede stort van caisson nr. 2 werd een begin gemaakt. De afwatering van Noord-Beveland en Zuid-Beveland Op Noord-Beveland werd de bouw van een gemaal in de Willemspolder, van een onderbemalingsgebouwtje in de Onrustpolder en van de mechanische installaties behorende bij deze werken, als ook bij de gemalen voor de Jacobapolder en de Adriaan- polder, aanbesteed. De werken worden in opdracht van het Rijk uitgevoerd onder de directie van het Technisch Bureau van de Unie van Waterschapsbonden N.V. te Haarlem. Op Zuid-Beveland werd de opdracht verstrekt tot het leveren en bedrijfsklaar mon teren van twee complete bemalingsinstallaties (exclusief de persleidingen) ten behoeve van de gemalen voor de Oosterlandpolder en de Wilhelminapolder. 49 48

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1960 | | pagina 26