Verzwaring van de zeedijk langs de Eems De oude beschoeiing langs de vissershaven zal in verband met de verzwaring van de dijk moeten worden opgeruimd en door een nieuwe vervangen. Hiervoor zal een constructie van stalen damplanken worden toegepast. Van de twee te Den Oever aanwezige coupures zal slechts één worden gehandhaafd en wel die bij de Zeestraat. De nieuwe coupure wordt aangelegd op dezelfde plaats als de bestaande en heeft dezelfde breedte nl. 4 m. De drempelhoogte van de nieuwe coupure zal N.A.P. +2,60 m bedragen, dit is even boven het stormvloedpeil, het zg. grenspeil, ter plaatse. De te verhogen dijk sluit aan de ene kant aan op de zeedijk bij de oude visafslag, aan de andere kant, nabij het standbeeld van dr. ir. C. Lely, op rijksweg no. 9 die aldaar ligt, op een hoogte van N.A.P.+5,75 m. Tegen beschadiging door schepen of andere drijvende voorwerpen zal de dijk tot N.A.P. 5,50 m worden bekleed met steen. De benodigde grond voor de dijk zal worden aangevoerd uit een terrein nabij Ooster- land, waarvan de aankoop in voorbereiding is. Het betreffende werk werd 14 septem ber j.l. aanbesteed. Het laagste werd ingeschreven door de fa. W. L. Zeelen te Harlin- gen voor de som van f 456 000. 50 Binnen het kader van het op Deltahoogte brengen van hoofdwaterkeringen werd op 1 maart j.l. de verzwaring van de provinciale zeedijk langs de Eems tussen Oterdum en Termunterzijl over een lengte van ca. 2,5 km aanbesteed. Het werk is opgedragen aan de Aannemingsmaatschappij Dikkerboom en Sijbrandij te Oudehaske voor een bedrag van f 1 511 000. De werkzaamheden hebben op 28 maart j.l. een aanvang genomen. Groningen Leeuwarden DELFZUL OTERDUM TERMUNTERZUL UITVOERINGSFASE Doorsnede van de dijkverzwaring in verschillende fasen 51

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1960 | | pagina 28