Veere, toekomstig watersport- en recreatiecentrum Foto Artica Press 10 dan vroeger, omdat hij voor dit doel over voldoende vrije tijd beschikt en binnenkort waarschijnlijk over nog meer zal beschikken, omdat zijn inkomen veel beter toelaat dan vroeger om naar buiten te trekken en omdat verkeersmiddelen en wegen hem veroorloven binnen een half uur of hoogstens enkele uren plaatsen te bereiken die nog slechts een kwart eeuw her een gehele dag of meer verwijderd waren. Het Deltagebied is reeds thans voor verschillende vormen van openluchtrecreatie zeer aantrekkelijk. Dit geldt in het bijzonder voor de zeekust waar het aantal over nachtingen in aan of dichtbij de zee gelegen gemeenten van jaar tot jaar sterk toe neemt. Verder heeft het landschappelijk schoon en het schoon der oude steden en stadjes op velen grote aantrekkingskracht. Ook de watersport op de verschillende rivieren en zeearmen komt steeds meer in trek, doch is voorlopig op deze laatste nog beperkt, doordat men daar over een vrij groot, goed gebouwd en dus kostbaar vaartuig moet kunnen beschikken. Het Deltagebied is gelegen onmiddellijk ten zuiden van de Randstad Holland en dicht ten noorden van de Belgische stedendriehoek Brussel-Antwerpen-Gent en de daarbij aansluitende Zuid- en Oostbelgische industriegebieden. De aanleg der verschillende Deltawerken zal de toegankelijkheid van het gebied en zijn functie in recreatief opzicht in sterke mate ten goede komen. Dit zal ook gelden voor bezoek uit verderaf gelegen industriële en commerciële bevolkingsagglomeraties, in de eerste plaats het Rijn- en Roergebied. Als gevolg van de afsluiting der zeegaten zal de mogelijkheid voor watersport met kleinere vaartuigen toenemen. Tegeüjkertijd zullen niet onaanzienlijke oppervlakten droogvallen en deels voor recreatieve doeleinden ter beschikking komen. Aan deze terreinen kan door opspuiten of bekaden nog uitbreiding worden gegeven. Er zal gelegenheid ontstaan voor oeverrecreatie, alsook voor aanleg van kampeerterreinen en speelweiden. Op andere plaatsen zullen natuurreservaten, vooral vogelreservaten, kunnen worden ingericht. Het Veerse Meer en zijn oevers vormt het eerste gebied waar als gevolg van de Delta werken belangrijke nieuwe mogelijkheden voor ontspanning ontstaan. Om hiervan zo goed mogelijk profijt te trekken, is door de Provinciale Staten van Zeeland het rechts persoonlijkheid bezittend lichaam 'Het Veerse Meer' opgericht, dat gemeenschap pelijke regelingen zal treffen ten behoeve van de acht aan het Veerse Meer grenzende gemeenten: Wissenkerke en Kortgene op Noord-Beveland, Vrouwenpolder, Veere en Arnemuiden op Walcheren, 's-Heer-Arendskerke, Wolphaartsdijk en Kattendijke op Zuid-Beveland. Op verzoek van het bestuur van dit privaatrechtelijke lichaam treden de burgemeesters van twee belanghebbende gemeenten als directeur op. De directie beschikt over een Technische Adviescommissie, waarvan de directeur van de Provin ciale Planologische Dienst voor Zeeland voorzitter is en waarin ook de Provinciale Waterstaat medewerkt. In het kader van de P.P.D. bestaat verder een Adviescommissie voor de Recreatie, die de recreatie binnen het gebied van het Veerse Meer in die van een groter geheel kan inpassen. Het Veerse Meer heeft straks een lengte van ca. 22 km en een breedte die variëert tussen 250 en 1500 m. Het wateroppervlak wordt ongeveer gelijk aan dat van de Kager Plassen, Loosdrechtse Plassen en Reeuwijkse Plassen tezamen. De schaal van het watergebied is van zodanige aard dat het zich bijzonder goed leent voor recreatieve doeleinden voor grote groepen, dit in tegenstelling tot de Oosterschelde, waar na de 11

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1960 | | pagina 7