Een gereed gekomen ijspeiler Over de caissons in de Grevelingendam wordt zand geperst. Stand van het werk d.d. 12-7-'62. Het noordelijk einde van de dam over de plaat van Oude Tonge, op de voorgrond werkzaamheden voor de fundering van de kabelbaan. De aanleg van het eerste gedeelte van de Grevelingendam De werkzaamheden in deze verslagperiode be troffen in hoofdzaak het damvak ter plaatse van de zuidelijke stroomgeul tussen de Plaat van Oude Tonge en de Duivelandse oever. Op 12 mei werd deze geul gesloten. Elders in dit nummer is een artikel over deze sluiting op genomen. Enige dagen voor de plaatsing van de laatste sluitcaissons werd begonnen met het persen van zand ter weerszijden van de geplaatste caissonrij. Gedurende de eerste acht etmalen werd er dag en nacht gewerkt. Het zand werd in de dam gespoten door twee perszuigers. Nadat het zand een hoogte van N.A.P. 1 m had bereikt werd de houten damwand ter plaatse van de teen aangebracht, alsmede de teenkade van mijnsteen aan de westzijde, terwijl tegen de buitenzijde van de damwand kraag stukken werden gelegd. Aan de westzijde van de dam kwam deze teenconstructie geheel gereed. Het opspuiten van het zandlichaam zal naar ver wachting eind juli gereed komen, waarna een begin kan worden gemaakt met het aanbrengen van de taludverdedigingen. De aanleg van het tweede gedeelte van de Grevelingendam Het baggeren van het cunet voor de aan te brengen grondverbetering kwam gereed; het 48

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1962 | | pagina 50