Van de benodigde vier paar deuren werden er twee aangevoerd. Deze werden op resp. 17 april en 15 mei ingehangen. Teneinde de sluis toch te kunnen gebruiken, werden de deuren zo geplaatst dat ze naar één kant (in het onder havige geval naar het westen) keren. Op maan dag 18 juni werd de sluis voor de scheepvaart opengesteld. Het bedienen van de deuren ge schiedt voorlopig nog provisorisch, nl. door middel van elektrisch bewogen hulplieren. Deze lieren zijn afkomstig van de doorlaat- caissons van het Veersche Gat waar ze voor de bediening van de schuiven zijn gebruikt. Van het viaduct over de weg langs de binnen zijde van de Noorddijk nabij Bruinisse werd de onderbouw, bestaande uit sloven en pijlers ge stort. Het maken van meerstoelen en geleidesteigers in de toeleidingsgeulen naar de schutsluis werd in juni 1962 voor de som van f 392 000 gegund aan A. van der Straaten, Aannemersbedrijf N.V. te Hansweert. Er werd een begin gemaakt met de voorberei dende werkzaamheden. Op 8 mei 1962 werd het bouwen van een dubbe le dienstwoning bij de schutsluis in de Greve- lingendam voor de som van f 52 610 gegund aan J. den Herder te Bruinisse. De werken werden uitgezet en de raam- en deurkozijnen werden vervaardigd. C. De werken ten noorden van Hoek van Holland De verbetering van de Zuideroeverdijk te Den Oever en van de Afsluitdijk De verhoging van de Zuideroeverdijk te Den Oever met aansluitende dijkgedeelten en het maken van een beschoeiing van stalen damwand met bijkomende werken, waarvan een beschrij ving is opgenomen in het Driemaandelijks Be richt nr. 14, kwamen eind 1961 nagenoeg ge reed. Hoewel de weersomstandigheden over het algemeen niet gunstig waren, hadden de werkzaamheden een betrekkelijk goed verloop. Alleen ontstond enige vertraging als gevolg van de late aanvoer van de ankers voor de be schoeiing. Voor het vervaardigen van houten puntdeuren in de coupure werd een onderhandse overeen komst gesloten met de firma W. L. Zeelen te Harlingen voor een bedrag van f 14 725. Ook aan de Afsluitdijk moeten ingevolge de be palingen van de Deltawet voorzieningen wor den getroffen. Welke verbeteringen dit zullen zijn is nog in onderzoek. Vooruitlopend op het definitieve aanpassingsplan werd reeds een aanvang gemaakt met de verbetering van de glooiing op het buitentalud van de dijkvakken tussen km 17 900km 18 900 en km 28 949 km 29 500. De Belgische bloksteen in het onderste ge- 50

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1962 | | pagina 52