Vorderingen in de periode 1 juli 1962 -1 oktober 1962 A. De werken van het Deltaplan De bouw van de uitwateringssluizen in het Haringvliet In de verslagperiode kwam het betonwerk van het zuidelijke landhoofd gereed, de laatste pijler werd tot N.A.P. 10,50 m af gebouwd. Op drie pijlers is men bezig met het maken van de machinekamers voor het bewegingsmechanisme van de schui ven. Er zijn thans acht nablaliggers klaar, terwijl de negende ligger haar voltooiing nabij is. Van het centrale bedieningsgebouw is het betonwerk gereed en zijn alle gemetselde binnen- en buitenmuren aangebracht. In het gebouw worden de tegels geplaatst, de verwarmingsinstallatie wordt in ge reedheid gebracht en hetzelfde geschiedt met de ramen en de liftconstructie. Er werd begonnen met het trekken van een bemalingsscherm op N.A.P. - 10 m aan de noordzijde van de bouwput. Aan de zeezijde van de sluizen zijn alle platen van de stortebedden aangebracht. In de afgelopen periode werd in totaal 17 274 m3 beton gestort, waarvan 6120 m3 voor de nablaliggers. De bouw van de schutsluis in het Haring vliet In het toeleidingswerk aan de zeezijde is men begonnen te heien. Van de 2072 pa len zijn er 1618 geheid. In totaal zal voor de schutsluis 29 500 m3 beton moeten worden gestort; daarvan is thans ongeveer 16 000 m3 verwerkt. Het buitenhoofd is voltooid tot een hoogte van N.A.P. 2,40 m. Ook de kolkwanden van de molen II en III zijn gestort, terwijl wordt voortgegaan met de opbouw van de ove rige kolkwanden en het buitenhoofd. Op verschillende plaatsen, ter weerszij den van de sluis, werd het terrein opge hoogd en aangevuld met zand uit een zanddepot. Er is voor ca. 75 000 m3 grond verwerkt. Het vervaardigen van de zeven stellen sluisdeuren vorderde goed. Het derde stel is klaar gekomen, het vierde ligt gereed om te worden opgesloten. De aanleg van de binnenhaven nabij de schutsluis in het Haringvliet Het cutteren en persen van specie uit de haven kwam gereed. Op de damwand werd een betonsloof aangebracht, terwijl de bestrating voor ongeveer 90 werd voltooid. Het afwer ken van de terreinen achter de bestrating kwam eveneens klaar. In de haven werd een begin gemaakt met het heien van steigers en van aanlegplaatsen voor de vissersschepen. 97

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1962 | | pagina 45