het heien van de funderingspalen voor het blok kon worden begonnen. In de verslagperiode werden twee haspels met elk 1800 m staalkabel op het werk aangevoerd; deze haspels wegen per stuk ongeveer 90 ton. Tevens werd aangevoerd het ijzerwerk voor twee pijlers, te weten de zuidelijke en de middenpijler. De zuidelijke pijler is ten dele op de fun damenten gemonteerd. De montage de middenpijler geschiedt op het damvak ten zuiden van het sluitgat; daarna wordt deze pijler in haar geheel met behulp van drijvende bokken naar het steunpunt in het midden van het sluitgat vervoerd en daar op het fundament ge plaatst. Op het ten zuiden van het sluitgat gelegen damgedeelte worden wegen aangelegd met het oog op de vorming van materiaal depots, het vervoer van de staalconstruc ties en de kabelbaan en, in de laatste fase, het laden van de laadbakken van de gon dels. De aanvoer van stortsteen en grind en de aanleg van depots vinden regel matig voortgang. De bouw van een schutsluis in de Grevelingendam Er werd voortgegaan met het aanvullen van de sluisterreinen en het afdekken van de aanvullingen met klei. De op de sluis- hoofden aansluitende taludverdedigingen kwamen gereed. Eveneens kwamen gereed het betonwerk voor het viaduct en de bedieningsgebou wen; deze laatste moeten nog worden ge verfd. Op 25 en 26 september werden de nog ontbrekende twee paar sluisdeuren aan gevoerd en ingehangen; gelijktijdig arri veerden de reservedeuren, die op de daar voor bestemde plaats langs de werkhoven werden opgelegd. Een begin werd gemaakt met het leggen van de kabels voor elektrificatie van de sluis en met de voorbereiding voor de montage van de ophaalbrug over het westelijke sluishoofd. Het maken van meerstoelen en steigers in de toeleidingskanalen naar de schutsluis werd op 14 juni 1962 gegund aan A. van

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1962 | | pagina 48