Vorderingen in de periode I oktober 1962-1 januari 1963 A. De werken van het Deltaplan De bouw van de uitwateringssluizen in het Haringvliet Nu de machinekamers ten behoeve van het bewegingsmechanisme van de schui ven op het zuidelijk landhoofd en op pij ler 16 zijn voltooid, begint de uiteindelijke vorm van het bouwwerk zich af te te kenen. Ondanks de stagnatie door de vorst in de maand december zijn thans in totaal tien nablaliggers gereedgekomen. Van het noordelijk landhoofd werd de zeezijde van het middengedeelte tot N.A.P. +10,50 m afgebouwd, terwijl goede voortgang werd gemaakt met de bouw van de vleugelwand aan de rivierzijde. De steigers rondom het centrale bedie ningsgebouw zijn, nu het metselwerk is voltooid, gedeeltelijk weggenomen. Er werd begonnen met afbouwwerkzaam- heden in het gebouw, zoals o.a. het monteren van de liftconstructie, het aan brengen van de verwarmingsinstallatie, van tegels, aluminium plafonds, stalen leuningen, sanitaire voorzieningen enz. In deze periode werd 17 879 m3 beton ge stort, waarvan 6955 m3 voor de nabla liggers. De bouw van de schutsluis in het Haringvliet Met het heien in het toeleidingswerk aan de zeezijde werd voortgegaan, terwijl een aanvang werd gemaakt met het heien van betonpalen onder de doosconstruc tie van het buitenhoofd aan de zuidzijde. Van de 28750 m' te verwerken betonpa len is 23298 m' geheid. De vervaardiging van deze betonpalen is gereedgekomen. Van de 29500 m3 in totaal te verwerken beton is ca. 19000 m3 gestort. Het buiten hoofd is voltooid tot N.A.P. 6,50 m. Er werd een aanvang gemaakt met het stellen van de bekistingen en het wape- ningsstaal voor de opgaande wanden van het tussen- en het binnenhoofd. De kolkwanden zijn voltooid tot 0,40 m onder dekzerkhoogte. Voortgegaan werd met het verwerken van zand in ophogin gen en aanvullingen ter weerszijden van de sluis. Van de 180000 m3 is nu ca. 100000 m3 aangebracht. Van de zeven stellen te maken houten sluisdeuren zijn er vijf voltooid. De aanleg van de binnenhaven Het werk aan het eerste gedelte van de binnenhaven werd in de verslagperiode geheel voltooid. Van de steigers voor de vissersschepen kwam het heiwerk gereed; 161

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1963 | | pagina 51