Vorderingen in de periode I april -1 juli 1963 A. De werken van het Deltaplan De bouw van de uitwateringssluizen in het Haringvliet Tal van onderdelen van het werk aan de uitwateringssluizen zijn onderling gelijk. Daardoor kan de bouw in een vrij regel matig tempo doorgaan. Op een pijler kan in zes weken tijds een nablaligger klaar zijn. Zes weken later kan dan de machine kamer op die pijler voltooid worden. Op 1 juli waren dertien nablaliggers, vijf machinekamers geheel en een zesde vrij wel gereed. Enige weken voordien werd een begin gemaakt met het aanbrengen van een wegdek op het zuidelijke land- hoofd en vier nablaliggers. Aan de rivier zijde van de sluis werd met het maken van stortebedden van gewapend beton begon nen. Voor de vleugel (rivierzijde) van het noordelijk landhoofd werd het laatste be ton gestort. In de bouwhaven werd ten behoeve van het transport van schuiven en gieken een houten steiger gemaakt. Inmiddels werd de laatste hand gelegd aan het centrale bedieningsgebouw. Tus sen dit gebouw en het zuidelijke land hoofd is een kabeltunnel in aanbouw. Tijdens deze verslagperiode werd 16070 m3 beton gestort Voor de nablaliggers was 7033 m3 beton nodig, voor het wegdek 350 m3. De Aannemingsmaatschappij 'Del tacombinatie' met wie terzake een over eenkomst werd gesloten, begon met het ontgraven van 2,5 miljoen m3 grond uit de bouwput om ruimte te maken voor de te maken stortebedden. Deze grond wordt buiten de bouwput gestort. In een later stadium wordt die grond opgezogen en in te maken dijken en zanddepöts gespoten. De eerste gedeelten van de stortebedden worden in beton uitgevoerd. Aan de zee zijde zal de N.V. Nestum hiertoe een vloer op palen bouwen. De anderhalve meter dikke vloer aan de rivierzijde wordt zon der steun van palen gelegd. Het gedeelte van de stortebedden, dat door de Delta combinatie wordt gemaakt, krijgt een fil terconstructie, die reeds in het Driemaan delijks Bericht nr. 24 is aangegeven. Tij dens de verslagperiode werd ook begon nen met de aanvoer van stortsteen, welke voorshands in voorraad in de bouwput wordt opgeslagen. Hierdoor wordt voor komen, dat het werk bij gestremde aan voer over de Rijn wegens vorst of laag water zal stagneren. De bouw van de schutsluis in het Haringvliet In totaal moeten voor de schutsluis in het Haringvliet 2072 betonpalen worden ge heid. Per 1 juli was dit werk op 180 stuks 263

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1963 | | pagina 41