Ontgraving voor het stortebed aan de rivierzijde van de uitwateringssluizen in het Haringvliet Het bestek is uitgebreid met grondaan- vullingen in de bruggehoofden en in de sluisterreinen. Van de totale hoeveelheid van 270 000 m3 is nu 153 000 m3 verwerkt. Werkzaamheden aan het afsluiten van de noordelijke geul van de Grevelingen De beide draagkabels werden met be hulp van lieren over de geul getrokken. Eike kabel werd tijdens dit overtrekken ondersteund door een zestal, op nage noeg onderling gelijke afstand 'in de geul gelegen drijvende bokken. Na het overtrekken werden de kabels elk op een voorlopige spanning van ca 100 ton gebracht en tijdelijk aan de veranke ring vastgemaakt. Tijdens het op defini tieve spanning brengen van de eerste (oostelijke) kabel, brak deze op 22 augus tus af. Naar de oorzaak van deze breuk wordt een onderzoek ingesteld, (zie pag. 289 e.v.). De montage van de railbanen, welke op de beide oevers de overgang vormen van kabel op keerschijf, kwam nagenoeg ge heel gereed. Van de keerschijven werden de ondersteuningsjukken gemonteerd. De schutsluis in de Grevelingendam Het aanbrengen en afmonteren van de definitieve bewegingsinrichtingen kwam voor alle sluisdeuren gereed. De tot nu toe gebruikte hulplieren konden worden losgekoppeld en gedemonteerd. De remmingwerken langs de westelijke toegangsgeul kwamen eveneens gereed. Deze werken zijn dus nu langs beide geu len voltooid. Aanleg van de rijksweg naar en op de Grevelingendam Het aanleggen van een verkeersweg tus sen de tegenwoordige rijksweg 18 (Zijpe- Zierikzee) en de zeedijk van Overflakkee, die ten dele in de Bruinissepolder op Schouwen ligt en verder op de Grevelin gendam, werd opgedragen aan de Com binatie 'Grevelingen'. Reeds werd met het grondwerk begonnen. Werk- en opslaghaven Den Osse Het baggeren van de havenkom kwam gereed, evenals het aanbrengen van zand in de havendammen en het zanddepot. Het lossen en overslaan van steen en mijn- 322

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1963 | | pagina 48