steen is vrijwel gereed. De in de noord oostelijke havendam geloste zware stort- steen werd geprofileerd. Het aanbrengen van de betonblokken- en koperslakblok- kenglooiing op de noordelijke havendam en langs het haventerrein is nagenoeg voltooid. Begonnen werd met het aanleggen van bestratingen op de diverse terreinen. Het heien van palen voor de aanlegplaatsen kwam op gang. Personenhaven bij West-Repart In september werd het maken van deze haven opgedragen aan de N.V. 'Dijks- bouw' te 's-Gravenhage. Begonnen werd met het op een hoogte van ca N.A.P. 10 m tot een plateau egaliseren van enkele duintoppen. Een toegangsweg (oprit) tussen dit geëga liseerde terrein en de binnendijks in de polder gelegen Rampweg wordt aange legd. Eveneens werd een begin gemaakt met het uitbaggeren van de havenkom en het baggeren van cunetten voor de te maken grondverbeteringen. Grondlichaam met glooiing op de Helle gatplaten Voortgegaan werd met het persen van zand in het te maken verkeerscircuit en de toeleidende op- en afritten. In de be staande zuidelijke oprit van de overbrug ging van het Haringvliet werd een door graving gemaakt ter plaatse waar metter tijd de hoofdverkeersweg Rotterdam- Zuiden des lands met een viaduct over de weg Flakkee-Rotterdam zal worden gevoerd. Aan het einde van de verslagperiode is circa 750 000 m3 zand geperst en gedeel telijk reeds zodanig afgewerkt dat de asfaltaannemer kan beginnen met het aanbrengen van asfaltbeton op het be loop aan de westelijke buitenzijde van het werk. Met de aanvoer van materieel en materialen daartoe werd een aanvang gemaakt. Het resterende grondwerk kan worden afgewerkt, waarna de kleibe- kledingen zullen worden aangebracht. De in het vorige bericht nr. 25 genoemde zuiger 'Dordrecht II' werd begin augustus vervangen door de zuiger 'Holland VI', daar eerstgenoemde zuiger ver bij de ge raamde produktie ten achter bleef. De zuiger 'Holland VI' kan een meer op de eisen van dit werk afgestemde capaciteit ontwikkelen. De schutsluizen in het Volkerak In een zeer hoog tempo werd het maken van de vloeren voor het sluizencomplex voortgezet. Bij het verschijnen van dit bericht zullen de vloermoten van de tussenhoofden reeds gepasseerd zijn. In de afgelopen periode konden ook 20 vloermoten wor den gestort. De opbouw van de wanden vorderde goed, alhoewel minder snel dan de vloe ren. Van de eerste 4 moten van beide slui zen werden de wanden gestort. Ook hier wordt gestreefd om het tempo op te voe ren. Dit zal eerst gerealiseerd kunnen worden na het passeren van het beneden- hoofd, waar de schutkolkwanden meer gelijkmatig van vorm zijn en met de be kisting zonder wijzigingen gerepeteerd kan worden. Tot nu toe is in totaal 45 000 m3 beton gestort, waarin ca. 5 000 ton wapenings- staal is verwerkt. Van het viaduct kwam het landhoofd aan de rivierzijde en de eerstvolgende pijler gereed. Met de opbouw van de andere pijlers werd voortgegaan. Het heien van de betonpalen voor het landhoofd van de aanbrug kwam gereed. Het heien van de betonpalen voor de basculekelder is in volle gang. Eerst is een daartoe benodigde grondaanvulling aan gebracht. De afbouw van de fabrikageplaats voor 323

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1963 | | pagina 49