Vorderingen in de periode I januariI april A. De werken van het Deltaplan De bouw van de uitwateringssluizen in het Haringvliet Daar medio februari vloer 17 voor de 'Nablakraan' bereikbaar moest zijn met het oog op de plaatsing van de schuiven, dienden de stortebedden van gewapend beton aan de rivierzijde van de sluis en de daarop rustende aarden kraanbaarr vóór die tijd gereed te zijn. Ondanks minder goede weersomstandigheden kon den die werkzaamheden vóór die datum worden voltooid. Men heeft door middel van stoom de temperatuur van het zand en grind verhoogd. Ook de aanmaak van betonpalen, ten behoeve van de stortebedden aan de zee zijde, ondervond geen noemenswaardige vertraging, doordat men het verharden in een tweetal, voor dit doel gemaakte verwarmde ruimten deed plaatsvinden. De bouw van de machinekamers op de pijlers daarentegen werd door de winter wel iets vertraagd. Aan het eind van de verslagperiode waren 11 pijlers voorzien van machinekamers. Nadat de bouw van het noordelijk landhoofd enkele maanden had stil gelegen in verband met het maken van de laatste Nablaliggers, werd de bouw van dit onderdeel wederom voort gezet. Op de liggers en pijlers worden momen teel leuningen geplaatst. Met het oog op de grote vochtigheid in de pijlers en lig gers werd er geen verfwerk verricht en werden er geen tegels gezet. Voor de stortebedden aan de zeezijde werden 856 palen ingeheid. In deze periode werd 23 490 m3 beton gestort, waarvan 15 553 voor de stortebedden. In een vrij regel matig tempo worden de stalen schuiven, gieken en armen aangevoerd, die, in af wachting van verdere montage, op diver se vloeren liggen opgeslagen. De gieken behorende bij de rivierschuif van vloer 17 zijn inmiddels gemonteerd. In totaal zijn tot nog toe 10 halve schuiven met de daarbij behorende armen en gieken aangekomen. Bij de bewerking van de lagerhuizen, waarmee de schuiven aan de nablalig gers zijn verbonden, is gebleken dat in deze gietstalen stukken ernstige krimp- scheuren voorkomen. Zij moeten worden vervangen door nieuwe; de montage van de schuiven in de sluis zal hierdoor niet worden vertraagd. De ontgravingen voor de stortebedden van de uitwateringssluizen in het Haring vliet De 35 m brede sleuf, die aan de rivier zijde van de sluis gegraven moest worden 432

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1964 | | pagina 46