het storten van de sluisvloeren nu bijna voltooid. Thans rest hiervan nog het stor ten van twee eindvloeren met de vijf aangrenzende fuikvloeren. De opbouw van de zeer bewerkelijke hoofden is in volle gang. Het eerste ge deelte van de wanden van het beneden- hoofd van de tweede sluis is gestort. Bij het maken van de wanden voor het schut- kolkgedeelte werd het tempo opgevoerd. Men heeft nu het halverwege tussen het beneden- en tussenhoofd gelegen ge deelte bereikt. Voor het viaduct is men verder gegaan met de opbouw van pijler A en het land- hoofd van de brug. Een begin werd gemaakt met het vervaardigen van de 38 m lange voorgespannen balken. Van de 56 te maken balken zijn er nu 4 ge stort. Voor het op de pijlers brengen van deze 72 ton wegende balken werden hijs torens opgesteld en andere voorzieningen getroffen. Het heien van betonpalen voor de bas culekelder kwam nagenoeg gereed. Te vens werden de betonpalen voor het m.achinegebouw geheid. De grondaanvullingen en ontgravingen ten behoeve van het sluizencomplex wer den in de verslagperiode voortgezet. Grondlichaam met glooiing op de Hellegatplaten In verband met de steeds weer invallende vorst, gepaard gaande met droge krach tige oostelijke winden, is het asfaltwerk (in totaal 15 000 ton te verwerken) ernstig vertraagd. Verwacht mag worden dat het asfalteren eerst begin april gereed zal komen. Inmiddels is het grondwerk ook tijdens de winterperiode met kracht voortgezet. Een spoedig gereedkomen van het grondwerk is gewenst, omdat in verband met de openstelling van de brug over het Haringvliet nabij Numansdorp een tijdige aanvang van de stabilisatie- en verhardingswerkzaamheden van de verkeersbanen op het circuit noodzake lijk is. Van de overige werkzaamheden zijn gereedgekomen: de teenconstructie van de grenen damwand met een hoogte van 2 m en een dikte van 0,06 m, inclusief gording en aansluitende kreukelberm van kunststofweefsel (z.g.n. nymplexgaas) met steenbestorting van steen 10/60 kg; de levering van klei - 5000 m3 - is voltooid, hoewel het verwerken nog gedeeltelijk moet plaatsvinden. Met het verwerken van 11 000 m3 ter be schikking gestelde klei werd voortgegaan 435

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1964 | | pagina 49