sen van de 1 025 000 m3 te verwerken grond kan worden begonnen. In de polder Maltha moet een hoeveel heid kleigrond en teelaarde tot ca. 85 000 m3 worden ontgraven. Deze grond wordt voorlopig opgeslagen in twee depots; later moet 26 500 m3 grond in de bekle ding van de te maken oostelijke oprit worden verwerkt. De aannemer is op 1 maart met de ont graving van grond en het in depot rijden ervan begonnen. Werkzaamheden aan de afsluiting van de noordelijke geul van de Grevelingen Ter vervanging van de op 22 augustus 1963 gebroken draagkabel van de kabel baan is een nieuwe kabel aangevoerd. Voorbereidingen werden getroffen voor het over de geul trekken van deze nieuwe kabel, alsmede voor het op de juiste spanning brengen van de vroeger reeds over de geul gespannen eerste kabel. Van de kabelbaaninstallatie zijn beide draaischijven aan de uiteinden van de vaste railgedeelten gemonteerd. Een van de generatoren, die de voor beweging van de draaischijven benodigde elek trische energie moeten leveren, is opge steld en aangesloten. Van de 12 in totaal te leveren gondels zijn er 10 op het werk aangevoerd; daarvan zijn er 6 aan de railbaan gehangen. Zij worden daar ver der bedrijfsklaar gemaakt. Bij nadere beschouwing is gebleken, dat bij de te verwachten doorzakking van de kabels de oorspronkelijke contragewich ten wegens te grote kanteling geen vol doende spanning in deze kabels kunnen waarborgen. Het is daarom nodig ge bleken het systeem van een aanvullend contragewicht per kabel te voorzien. Deze extra contragewichten worden aan gevoerd en gemonteerd. De schutsluis in de Grevelingendam Alle werkzaamheden, ook voor de be wegingsinrichtingen, zijn voltooid. De sluis is nu volledig in gebruik. Op de terreinen ten zuiden van de schut sluis werd een boom- en heesterbeplanting aangelegd. Aanleg van de Rijksweg naar en op de Grevelingendam Het grondwerk werd grotendeels voltooid en de voor de afrastering van de Bruï- nissepolder nodige nieuwe duikers wer den gelegd. Het met cement stabiliseren van de aarde- baan van de weg werd voortgezet. Deze werkzaamheden ondervonden door de vorst nogal stagnatie. Niettemin kwamen ze nagenoeg gereed. Voor de langs de weg aan te leggen par keerhavens werd de puinfundering aan gebracht. Werk- en opslaghaven Den Osse Het werk zal op 30 april 1964 voor de tweede m,aal moeten worden opgeleverd. In de verslagperiode werden geen werk zaamheden verricht. Dijkvak Middelplaat In de werkhoven Den Osse worden ten behoeve van de voorgenomen aanleg in het Brouwershavensche Gat van dit dijk vak depóts van stortsteen en Portugees graniet (zetsteen) aangelegd. Personenhaven bij West-Repart Tijdens de verslagperiode kwam de ver harding van betonklinkerkeien op het plateau en op de daarop aansluitende op- en afrit gereed. Een begin werd ge maakt met het opnemen van bestaande taludbekledingen, het maken van kraag stukken voor de havendam en het heien van hardhouten palen voor de vaste aan legsteiger. Gedurende een tiental dagen kon wegens de vorst niet worden gewerkt. 437

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1964 | | pagina 51