Vorderingen in de periode I aprilI juli 1964 A. De werken van het Deltaplan De bouw van de uitwateringssluizen in het Haringvliet Op de laatste drie pijlers en op het noor delijk landhoofd moeten de machineka mers nog worden gebouwd. Daarna zal het betonwerk aan de sluis vrijwel zijn voltooid. Het wegdek van gewapend beton werd verder gelegd. Vier liggers en pijlers zijn nu van leuningen voorzien, en zeven ma chinekamers zijn betegeld. De hoofd waterleiding is doorgetrokken over de ge hele lengte van de sluis. Ten behoeve van de stortebedden aan dë zeezijde van de sluis worden in hoog tempo betonpalen aangemaakt, en vervolgens door drie hei stellingen ingeheid. Voor twee vloervei- den is het stortebed aangebracht. In de verslagperiode werd 7417 m3 beton gestort, waarvan 2521 m3 voor de storte bedden. De diesel-elektrische centrale in het be dieningsgebouw, bestemd voor het be wegen van de schuiven, werd beproefd en opgeleverd. De onderdelen van de rivier- en zeeschuif op vloer 17 zijn opgesteld, uitgelijnd en samengeklonken. Op vloer 16 is een aan vang gemaakt met het opstellen van de verschillende delen van de rivier- en de zeeschuif. De gieken ter verbinding van de schuiven aan de bewegingswerken zijn voorlopig opgesteld vóór de schuiven op vloer 17 en 16. Verder zijn de rivierschui- ven voor vloer 15 en 14 aangevoerd ge heel compleet met armen; ook de zee schuif voor vloer 15 is aangekomen. De gieken zijn aangevoerd voor vloer 15 en gedeeltelijk voor vloer 14. De kabelbanen voor de stroomkabels zijn gemonteerd in de tunnel tussen het be dieningsgebouw en het zuidelijk land hoofd, alsmede in de nablaliggers 17 tot en met 10. De verdeelkasten werden ge monteerd in de laagspanningsruimten, die zich bevinden in pijler 16, 14, 12 en 10. De verlichting in het zuidelijke landhoofd, de nabla-liggers en pijlers is aangebracht tot vloer 10. De bouw van de schutsluis in het Haring vliet Op 10 mei was men zo ver gevorderd met de grondwerken die aansluiten op de toe- leidingswerken, dat kon worden aange vangen met het baggeren van'een geul door de oostelijke ringdijk van de bouw put. Deze geul, die leidt naar de toelei- dingswerken aan de rivierzijde, moet aan de straks te plaatsen bruggedeelten toe gang verschaffen tot de sluis. Het baggerwerk was op 3 juni klaar. Al 489

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1964 | | pagina 47