Personenhaven bij West-Repart Het werk is op 15 september 1964 voor de eerste maal voltooid opgeleverd. C. De werken ten noorden van Hoek van Holland Verhoging van de zeedijk Afsluitdijk— Harlingen-Slachte Van het werk volgens het eerste bestek (ged. Afsluitdijk—Zurich) kwam het dijkvak langs de Zuricheroordpolder grotendeels gereed. Het overige gedeelte, met inbe grip van de zeewaartse verzwaring bij de aansluiting aan de Afsluitdijk is in uit voering en kan begin 1965 zijn voltooid. Inmiddels werd in maart 1964 het tweede gedeelte (Zurich-Dijksterburen), ter leng te van 3,1 km, aanbesteed, en voor de som van f3 444 000 gegund aan het Aan nemers- en Handelsbedrijf van Oord N.V. te Werkendam. In verband met het voor nemen de kunstmatige proefverwater- plaats voor mosselen te vestigen in de Zuricheroordpolder, dient de slaperdijk van deze polder, aanvankelijk bestemd voor kleiwinning ten behoeve van de dijkverzwaring Zurich-Harlingen, intact te blijven en zal de ontbrekende klei wor den ontleend aan het binnenbeloop van cle bestaande dijk. Verlenging van de zuidelijke toegangsweg naar Harlingen De aardebaan voor de te verleggen toe gangsweg, tevens dienende als inspectie- weg voor de zeedijk, kwam gereed. In 1964 zal nog de zandcementstabilisatie worden gemaakt ten behoeve van de in het voorjaar 1965 aan te brengen asfalt- verharding, waarna de bestaande weg kan worden opgenomen in de dijkver zwaring van het vak Dijksterburen-Har- lingen. Verhoging van de zeewering te Harlingen Behoudens de afwerking van een enkel onderdeel, op de waterkering als zodanig van geen invloed, kwam de hoogwater- kerende muur tussen de keersluis en de spoorwegcoupure, met inbegrip van de aansluiting van de coupure aan de zee dijk, gereed. Hiermede werden de hoogwaterkerende werken te Harlingen, de schakel tussen de zeedijk bezuiden en benoorden deze stad, voltooid. Verbetering van de zeedijk van het water schap De Terschellingerpolder' Van de volgens drie bestekken, elk met een uitvoeringsduur van ongeveer twee jaar, te verzwaren 14 km lange zeedijk, kwam het eerste gedeelte (West-Terschel- ling-Stryp) grotendeels gereed. Het tweede, ca. 4,8 km lange gedeelte Stryp-Kunneweg (Hoorn) werd op 26 maart 1964 aanbesteed en gegund aan de N.V. v/h Hillen en Roosen te Amsterdam voer de som van f2 596 000. Van dit ge deelte komt in 1964 een vak ter lengte van 2 km op hoogte. Verbetering van de zeedijk van de Bancks- polder te Schiermonnikoog De verhoging en versterking van de zee dijk aan de zuidzijde van de Banckspolder kwam in het najaar van 1963 gereed. Ter voltooiing van de bescherming van deze polder werd in november 1963 aan besteed en voor de som van fl 044 000 gegund aan Gebr. Wijnands N.V. te Wer kendam het maken van een zanddijk als verbinding tussen de versterkte zeedijk en het natuurlijk duingebied aan de westzijde van het eiland, alsmede het verhogen van laaggelegen gebieden in de zeewerende duinregel langs de noorzijde van het oos telijke poldergebied. Door laatstgenoem de voorziening wordt de polder ook be schermd tegen via het duingebied door dringende stormvloeden. 549

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1964 | | pagina 51