Vorderingen in de periode I juli—I oktober 1964 A. De werken van het Deltaplan De bouw van de uitwateringssluizen in het Haringvliet De bouw van de sluizen is, voor wat het betonwerk betreft, grotendeels voltooid; aan het einde van de verslagperiode moesten nog slechts twee machinekamers op pijler 1 en het laatste stort op het mid dengedeelte van het noordelijk landhoofd gemaakt worden. Vijf nablaliggers moe ten nog worden voorzien van een wegdek. Diverse afbouwwerkzaamheden vinden plaats, zoals het aanbrengen van leunin gen, kantstroken, tegelvloeren, water leidingen enz. Het inheien van de betonpalen voor de stortebedden aan de zeezijde van de sluis geschiedde aanvankelijk door drie hei stellingen, doch daar de aanmaak van de palen achterbleef bij het inheien is een heistelling buiten bedrijf gesteld. In de verslagperiode werden vier storte- bedvloeren gemaakt, terwijl 1621 palen met een gezamenlijke lengte van 7976 m1 werden ingeheid. In totaal werd 23 533 m3 beton gestort, waarvan 11 998 m3 voor de stortebedden en 2455 m3 voor het wegdek. De ontgravingen voor de stortebedden van de uitwateringssluizen in het Haring vliet Begunstigd door het goede zomerweer zijn de ontgravingen in de bouwput voor de uitwateringssluizen snel gevorderd en werd een gemiddelde van rond 30 000 m3 per week gehaald. De activiteit concentreert zich thans aan de rivierzijde, daar aan de zeezijde nog slechts enkele kleine hoeveelheden zijn te ontgraven. De totale ontgraven hoeveelheid bedroeg aan het einde van Ie verslagperiode 1 600 000 m3 waarvan 350 000 m3 is verwerkt in de dijk ten westen van de haven van Dirksland en 870 000 m3 in een depot ten zuiden van de schutsluis en in de waterkering langs de Plaat van Scheelhoek. De opbouw van de filterconstructie aan de zeezijde van de sluis vorderde goed. Een begin werd gemaakt met het schikken van stortsteen 10/300 kg met behulp van twee Poclain grijperkraantjë* Van de fii- terconstructie kwam 30 000 m2 gereed t/m de laag grind 3-8 cm, waarop over 6000 m2 de stortsteen werd geschikt. De bouw van de schutsluis in het Haring vliet Het betonwerk is voltooid met uitzonde ring van het dek van de basculekelder aan de noordzijde van het buitenhcofd en de slijtlagen op de dekken van de doos constructies bij het buitenhoofd en de viaducten bij het binnenhoofd. Ook is 545

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1964 | | pagina 47