Hei maken van een aanlegsteiger in de binnenhaven van de schutsluis in het Haringvliet Op 24 november werd aangevangen met het heien van de tropisch hardhouten palen ten behoeve van de aanlegsteiger. Het in hout uit te voeren gedeelte wordt 115,50 m' lang en krijgt een rijdekbreedte van 3 m. Het heiwerk is inmiddels voltooid. Hierna werd aangevangen met het aanbrengen van azobéliggers, gordingen enz. Een dezer dagen zal een begin worden gemaakt met het heien van de voorge spannen betonpalen ten behoeve van het in beton te maken deel van de aanleg steiger. Dit heeft een lengte van 73,60 m, het rij dek heeft een breedte van 5 m. Vismijngebouw en magazijn ten zuiden van de binnenhaven van de schutsluis in hei Haringvliet Op 17 november 1964 is aangevangen met het bouwen van een tijdelijke vismijn en een magazijn. Beide gebouwen zijn op staal gefundeerd. De vismijn heeft een lengte van 17,04 m; de breedte bedraagt 11,98 m. De afmetingen van het magazijn zijn 36,18 m bij 12,75 m. De fundering van beide gebouwen, uit gevoerd in balken van gewapend beton, zijn inmiddels gestort. Ook de riolering, bestaande uit granieten grèsbuizen, is ge legd. Aangevangen werd met het maken van het opgaande metselwerk. Het onigraven van de noordelijke voor haven en aanleg van de oostelijke oprit van de Volkeraksluizen te Willemstad De ontgraving van de noordelijke voor haven tot het scheidingsvlak van de zand- met de daaronder liggende klei- en veen lagen op ca N.A.P. 4,50 m is thans zover gevorderd dat mag worden verwacht dat dit onderdeel van het werk geheel voltooid zal zijn in het begin van februari 1965. Het stort van de oostelijke oprit, gelegen tussen het sluizencomplex en het in de pol der te bouwen viaduct, nadert hierdoor ook zijn voltooiing. Met het profileerwerk op de belopen werd reeds een begin ge maakt, hoewel de bekleding met klei nog niet volledig kon worden aangepakt. Het stort van de oostelijke oprit, gelegen tus sen het reeds vermelde viaduct en de ban- dijk is thans op hoogte geperst, met uit zondering van de doorpersing van de Oude Heiningsche Haven, waarmede medio december werd begonnen. Overi- 48

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1965 | | pagina 50