Vorderingen in de periode I oktober 1964—1 januari 1965 A. De werken van het Deltaplan De bouw van de uitwateringssluizen in het Haringvliet Het invallen van de vorst is er de oorzaak van geweest, dat het laatste grote beton- stort niet meer in 1964 kon worden uitge voerd. Dit laatste stort van het noordelijk landhoofd zal dus eerst in de volgende verslagperiode kunnen plaats vinden. Het wegdek is nagenoeg gereed; slechts één ligger en het noordelijk landhoofd dient nog van een wegdek te worden voorzien. Op 10 liggers zijn de leuningen aangebracht. Voor de stortebedden van gewapend be ton zijn in totaal 6874 palen ingeheid met een gezamenlijke lengte van 101 025 m'. Aan het einde van de verslagperiode blij ven nog 5 stortebedvloeren te maken over. In totaal werd 15 722 m3 beton gestort, waarvan 11 986 m3 voor de stortebedden en 1492 m3 voor het wegdek. De ontgravingen voor de stortebedden van de uitwateringssluizen in het Haring vliet De ontgravingen in de bouwput voor de uitwateringssluizen waren begin december zover gevorderd dat besloten kon worden de werkzaamheden alleen overdag voort te zetten. Aan het einde van de verslagperiode was een hoeveelheid van 1 900 000 m3 ontgra ven en in hoofdzaak buiten de bouwput in depot gereden. Het zuigen en persen uit dit depot naar storten ten zuiden van de schutsluis en op de Plaat van Scheelhoek door de zui ger 'MC Vaarwater' werd beëindigd. In totaal werd door deze zuiger 950 000 m3 specie afgevoerd. De 'MC Vaarwater' werd hierna ingezet als bakkenzuiger voor het oppersen van zand in de dijk ten westen van de haven van Dirksland, waarna de zuiger 'Gronin gen' werd afgevoerd. De ontgraving van de voor deze dijk benodigde specie uit het depot buiten de bouwput geschiedde door de baggermolen 'Afrika', die later werd vervangen door de baggermolen 'Ma rokko' en tijdelijk werd geassisteerd door een drijvende kraan. Aan het einde van de periode is rond 700 000 m3 specie naar de dijk bij de haven van Dirksland afgevoerd. De aanleg van een filterconstructie voor het stortebed vond goede voortgang. De aanvoer van stortsteen bleef dit jaar door de lage waterstanden op de Rijn achter bij de verwachtingen. De bouw van de schutsluis in het Haring vliet Met het maken van de dekken op de bas culekelders aan het buitenhoofd, evenals met het aanbrengen van de slijtlagen op de rijdekken bij binnen- en buitenhoofd is men klaargekomen. Rest nu nog het verf- werk te voltooien en het bedieningsge bouw en de bedieningsruimten af te werken. Met deze werkzaamheden hoopt men over enkele weken klaar te komen, waarmee dan het gehele werk zal zijn voltooid. 47

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1965 | | pagina 49