Vorderingen in de periode I januariI april 1965 A. De werken van het Deltaplan De ontgraving voor de stortebedden van de uitwateringssluizen in het Haringvliet De ontgravingen in de bouwput vonden goede voortgang. Aan het einde van de verslagperiode was een hoeveelheid van 2 130 000 m3 ontgraven en in hoofdzaak buiten de bouwput gereden. Met het oppersen van zand in de dijk ten westen van de haven van Dirksland werd voortgegaan. Het zand werd met een bag germolen uit het depot ontgraven. Aan het einde van de periode is rond 1 000 000 m3 specie in deze dijk verwerkt. Ter afronding van de afsluiting van het Zuiderdiep aan de Oostzijde werd begon nen met het maken van kaden. Waar voor het maken van deze kaden niet voldoende specie aanwezig is spuit men eerst een laag zand, tot N.A.P. 2,5 m. De filterconstructie van het stortebed kwam aan de zeezijde bijna gereed; het verwer ken van stortsteen is nog niet beëindigd, echter wel zover gevorderd, dat op de bouwput geen voorraad meer aanwezig is. De bouw van de uitwateringssluizen in het Haringvliet In deze verslagperiode zijn de werkzaam heden aan de uitwateringssluizen en aan de stortebedden vóór de sluizen groten deels klaargekomen. Zo werd op 31 maart het laatste beton voor de uitwaterings sluizen gestort, terwijl de laatste paal voor de stortebedden op 25 februari werd in geheid. Op 27 mei kwam het laatste stortebed- vloervak gereed. In totaal werd voor de uitwateringssluizen en voor de stortebedden 691 705 m3 beton gestort. Van deze hoeveelheid beton is 67 730 m3 in betonpalen, 14 962 m3 in werk vloeren, 508 989 m3 in gewapend beton, 40 921 m3 in onderwaterbeton en 59 103 m3 in de nablaliggers verwerkt. De schutsluizen in het Volkerak De afbouw van het tussenhoofd is nage noeg gereedgekomen. Enkele aangren zende wanden waarin deurkassen worden uitgespaard, moeten nog worden gestort. De belangrijkste werkzaamheden zijn thans het maken van het buitenhoofd met aangrenzende fuik- en deurkaswanden aan de Hollandsch-Diepzijde. De afbouw van het viaduct werd voort gezet. De fabricage van de 24 m lange voorgespannen liggers voor de aanbrug is voltooid. Omdat de oplegpunten op de basculekelder nog niet gereed zijn wor- 105

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1965 | | pagina 51