De laatste m3 beton voor de uitwateringssluizen in het Haringvliet wordt gestort den de liggers op het sluiseiland onder het viaduct opgeslagen. De verdere opbouw van de basculekelder tot N.A.P. 12,65 m is bijna gereed. Men hoopt dit onderdeel dan ook medio april te voltooien. De grondaanvullingen van beide sluizen werden voortgezet. Onderhands werd met de Combinatie Schutsluizen Volkerak te Willemstad een overeenkomst gesloten tot het maken van stortebedden en dijken aansluitend op het sluizencomplex voor de prijs van f860 900. Inmiddels is met deze werkzaamheden een aanvang gemaakt. oostelijke oprit. Door diverse omstandig heden zijn deze werkzaamheden ver traagd, in verband waarmee de eerste op levering van het gehele werk 3 maanden moest worden uitgesteld, d.i. tot 1 mei 1965. Rest nog te vermelden, dat het opspuiten van het weglichaam door de Oude Hey- ningsche Haven heen vlot is verlopen en geen bijzondere moeilijkheden heeft op geleverd. Daarna kon de oprit worden aangesloten op de bandijk. In het vol gende Bericht zal een overzicht van de werkzaamheden worden gegeven. De noordelijke voorhaven en de ooste lijke oprit van de Volkeraksluizen te Wil lemstad Zoals reeds in nr. 31 van deze Berichten kon worden aangekondigd, is de ontgra ving van de noordelijke voorhaven tot aan het veen-klei-pakket nog in februari voltooid. De cutterzuiger is voor reparatie werkzaamheden tijdelijk afgevoerd. Na zijn terugkeer zal worden begonnen met de verdere verdieping van de voorhaven tot N.A.P. - 6 m. Inmiddels is de aannemer bezig met het egaliseren, profileren en bekleden met klei van de in de ruwe vorm gespoten Het eerste gedeelte van de zuidelijke voorhaven van de Volkeraksluizen In de bouwsleuven voor de filterglooi ingen zijn de werkzaamheden tijdens de afgelopen periode voortgezet, zodat de glooiingen thans zijn opgetrokken tot N.A.P. 0,75 m. Daarboven is men bezig met het maken van glooiingen van Portu gees graniet op een grindbed van grind 3-8 cm met een dikte van 20 cm, waar onder zich nog een kleilaag van 35 cm bevindt. Aanvoer en lossing van de granietblokken vindt plaats in de gemeentehaven van Willemstad. Vandaar naar het werk, een 106

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1965 | | pagina 52