In het eerste kwartaal van 1965 werden regelmatig kraagstukken aangebracht, die ter weerszijden van het damvak het be loop in de zone van het L.W. moeten be schermen. Eind april zullen alle kraag stukken gelegd zijn. In de maanden februari en maart werd de ruw opgestorte dam met grind en mijn- steen opgevuld. Begin maart werd eveneens een begin gemaakt met de aanvoer van klei voor de afdekking van het zandlichaam. Wegverbinding en openstelling voor het verkeer In februari werd een begin gemaakt met de aanleg van de parallelweg op het dijkvak die uiteindelijk bestemd zal zijn voor langzaam verkeer. Deze weg bestaat uit drie lagen van ieder 6 cm grindasfalt- beton en heeft een breedte van 6 m. Voor uitlopend op de ingebruikneming van de nog aan te leggen snelverkeersweg over het dijkvak door de noordelijke geulen heeft de Minister van Verkeer en Water staat, Z. E. J. van Aartsen, met behulp van enkele moderne Watergeuzen de snel ge reedgemaakte parallelweg op 1 april 1965 voor het verkeer opengesteld. D. De werken tot indijking van de Lauwerszee Het dijkvak aan de Groninger kust is thans behoudens het afwerken van de klei- bekleding voltooid. Met de uitvoering van het dijkvak aan de Friese kust, waarover elders in dit num mer meer wordt verteld, zal binnenkort worden begonnen. De werkzaamheden aan de uitwaterings sluis zijn dankzij de zachte winter goed gevorderd. Het dek van de middelste sluis- koker is nu gestort; van de oostelijke sluis- koker zijn de pijlers gereed gekomen. Een aanvang is gemaakt met de ontgra vingen voor de stortebedden. Met de 'Kombinatie Lauwerszee' is overeenstem ming bereikt over de aannemingssom voor de in de afsluitdijk te bouwen schutsluis. De bouw van de schutsluis kan in de vol gende verslagperiode aanvangen. De uitwateringssluizen in aanbouw op het werkeiland voor de afsluiting van de Lauwerszee 109

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1965 | | pagina 55