een indruk van grote ruimte en van ongereptheid geeft. Het natuurlijk gebeuren in het buitendijkse gebied heeft een boeiend, sterk dynamisch karakter; niet alleen het door het getij heen en weer gestuwde water, maar ook de sterke wisseling van het beeld in de verschillende seizoenen dragen daartoe bij. De landbouwpolders, die deels zijn omzoomd door rietkragen en griend en daardoor vanaf het water gezien één geheel schijnen te vormen met het buitendijkse gebied, dragen in sterke mate bij tot het gevoel van ruimte; het feit, dat hoog opgaand geboomte in de Biesbosch praktisch niet wordt aangetroffen versterkt dit laatste nog. De Biesbosch vervult op het gebied van de recreatie thans reeds een belangrijke rol. Daar slechts weinig wegen ter beschikking staan vindt het bezoek meestal over water plaats; zowel dag-, weekend-, als vakantierecreatie worden op deze wijze beoefend. Bij de weekend- en vakantierecreatie dient men vooral aan diegenen te denken die beschikken over een eigen of een gehuurde boot, die de nodige accommodatie biedt en waarmee men vanuit de omgeving de Biesbosch intrekt. De aantallen in 1962 door de Biesboschsluis te Werkendam en de Spieringsluis tegenover Kop van het Land geschutte pleziervaartuigen bedroegen 4458 en 7251de boten die de Biesbosch via de Amer en de Bergsche Maas bereikten en/of verlieten, zijn daarbij niet geteld. De Biesbosch ontleent zijn aantrek kelijkheid voor de watersportbeoefenaars aan zijn landschappelijke schoonheid en de afwisselende vaarmogelijkhedennu eens vaart men door smalle kreken tussen grienden, dan weer over wijde wateren met fraaie oevers en verrassende vergezichten. Het tamelijk sterk stromende water, zowel in de Biesbosch als op de omringende wateren, de kans om bij afgaand tij droog te vallen en het ontbreken van voldoende jachthavens waar de watersportbeoefenaars hun schepen veilig kunnen achterlaten, zijn factoren die een verdergaande ontwikkeling van de watersport in de Biesbosch tot dusverre hebben geremd. Een andere vorm van dag- en weekendrecreatie in de Biesbosch, waarbij de accommodatie zonodig op de vaste wal wordt gezocht, is de sportvisserij. In het voorjaar van 1962 werden rondom de Biesbosch niet minder dan 450 voor sportvisserij geschikte huurbootjes geteld, waarmee naar schatting tenminste 45 000 personen per jaar een dag in de Biesbosch gaan vissen.

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1965 | | pagina 11