Vorderingen in de periode I aprilI juli 1965 A. De werken van hei Deltaplan De ontgravingen voor de siortebedden van de uitwateringssluizen in het Haring vliet Er kwam een einde aan het baggeren, vervoeren en oppersen van specie uit het bij de bouwput gemaakte depot naar de dijk tussen de Plaat van Scheelhoek en de haven van Dirksland. In totaal werd een hoeveelheid van 984 000 m3 in deze dijk gespoten. Het thans in het depot nog aanwezige zand is met de nog te ontgra ven grond bestemd voor de afsluiting van het Zuiderdiep, waarmee zeer binnenkort een aanvang zal worden gemaakt. De aanleg van de filterconstructie voor de stortebedden vorderde goed. Profileren en bekleden van een zandli- chaam iussen de Plaat van Scheelhoek en de haven van Dirksland Op 18 maart 1965 werd het profileren en bekleden van het zandlichaam tussen de Plaat van Scheelhoek en de haven van Dirksland bij onderhandse overeenkomst nr. DED-733 voor een bedrag van f3 098 000,— opgedragen aan de Delta combinatie. Dit zandlichaam, met zand uit de bouwput voor de uitwateringssluizen opgespoten, wordt aan de Haringvlietzijde bekleed met asfaltbeton en aan de Zuiderdiepzijde met klei. Voor het aanbrengen van het asfalt beton wordt gebruik gemaakt van de ver- deelafwerkmachine beschreven in het Driemaandelijks Bericht nr. 31 (februari 1965). De machine is geschikt gemaakt voer een talud van 20 m lengte. Bovendien is achter de trilbalk een rol gemonteerd die op en neer wordt bewogen, waardoor het oppervlak onmiddellijk wordt dichtge- walst, hetgeen een belangrijke verbetering betekent. De schutsluizen in het Volkerak In het afgelopen kwartaal werden de werkzaamheden aan de beide 450 m lange sluizen in een zeer hoog tempo voortgezet. De eindfase is nu ingetreden, en medio juli wordt het laatste beton in de sluizen verwerkt. Totaal is dan 150 000 m3 beton gestort, waarin 13 000 ton wapeningsstaal is ver werkt. De werkzaamheden aan het viaduct vor deren gestaag. Twee velden kwamen ge reed en werden voorgespannen, terwijl men het derde en tevens laatste veld voor de bouwvakantie hoopt te storten. De wanden van de basculekelder zijn nu gestort tot N.A.P. 12,65 m. Alles wordt nu gereed gemaakt voor het leggen van 157

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1965 | | pagina 47