het depot dat bij het uitgraven van de stortebedden was gevormd. Na de vol tooiing der dijkkoppen is een begin ge maakt met het maken van de drempel van mijnsteen. De vissershaven in het Haringvliet bij Stellendam In de binnenhaven bij de schutsluis in het Haringvliet worden ten behoeve van de visserij steigers gebouwd. De eerste stei ger (zie Driemaandelijks Bericht nr. 31, februari 1965) werd op 1 september 1965 in gebruik genomen. Aangevangen werd met het maken van een tweede steiger. Ook deze zal als lig plaats voor de vissersschepen dienen. De lengte zal 190 m bedragen, terwijl het rijdek 3 m breed wordt. Het bij de vissershaven gebouwde maga zijn met 20 boxen voor het opbergen van materiaal van de vissers werd opgeleverd en in gebruik gegeven aan de vissersver eniging van Stellendam. Het damvak op de Middelplaat in het Brouwershavensche Gat De werkzaamheden werden in een vlot tempo voortgezet. Het grootste gedeelte van de voor het werk benodigde hoeveel heden zand en mijnsteen is in de verslag periode aangebracht. In de werkhoven zijn de twee uit betonelementen opge bouwde loswallen gereed gekomen. De betonnen damwand langs de buitenteen van het damvak is aangebracht, terwijl het aanbrengen en met grind vullen van de langs deze damwand te plaatsen steenkorven nagenoeg is voltooid. Na de bouwvakvakantie is een begin ge maakt met het aanbrengen van de asfalt- bekleding op het buitenbeloop. Beneden het peil van N.A.P. 5 m wordt stort- steen aangebracht die wordt gepene treerd met gietasfalt; boven dit peil wordt het beloop bekleed met asfaltbeton. Voortgegaan werd met het aanbrengen van de teenconstructie langs de dijkkop pen en het beloop aan de havenzijde van de dam, en met het leggen van zink- en Het Damvak op de Middelplaat in het Brouwershavensche Gat. Opname augustus 1965

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1965 | | pagina 53