dik 25/30 cm, gezet op een 10 cm dikke stortlaag van Nederlandse steenslag 20/40. De zandkern krijgt net zo'n kleibekleding als het te versterken gedeelte van de zeewering. De benodigde 100 000 m3 klei zal worden ontleend aan enkele binnendijken, die daartoe tot maaiveldhoogte zullen worden afgegraven. De over deze dijken lopende grindwegen zullen na de afgraving van de dijken als asfaltwegen opnieuw worden gelegd. Er kon niet tijdig worden beschikt over enkele percelen grond in de buurt van Duivelshoekje, waarop een vismeelfabriekje is gevestigd. De verzwaring en verhoging van het westelijk daarvan gelegen dijkgedeelte is daarom niet in het bestek opgenomen. De onteigenings procedure voor deze percelen is thans zover gevorderd dat de verzwaring en versterking van het westelijk gedeelte zal kunnen plaatsvinden door een uitbreiding van het inmiddels in uitvoering genomen werk. Het werk werd door de besturen van het Waterschap 'Het Vrije van Sluis' en de Water kering van de calamiteuze polders Hoofdplaat en Thomaes op 12 juli 1965 aanbesteed. De laagste inschrijver op het bestek, waarbij geen verrekening van wijziging in lonen en sociale lasten plaatsvindt, was de Aannemingsmaatschappij N.V. A. J. van Haaften te 's-Gravenhage met een bedrag van f3 968 000,- aan wie het werk werd gegund. Op 6 september hebben de werkzaamheden een aanvang genomen. Het gehele werk, dat thans volgens dit bestek in uitvoering is, moet voor de eerste maal worden opgeleverd op 6 december 1967. De voor de glooiingen benodigde granietbloksteen en betonblokken worden aan de aannemer ter beschikking gesteld. Voor de levering van 13195 ton Portugees graniet, waarmee een bedrag van rond f500 000,zal zijn gemoeid, werd op 2 februari 1965 een onderhandse overeenkomst gesloten met de Fa. J. B. Petit en Zoon te Breda. De levering van 21 300 m2 betonblokken met bijbehorende opsluitbanden werd op 13 september 1965 openbaar aanbesteed en gegund aan de laagste inschrijver, de N.V. Pit Beton te Middelburg, voor een bedrag van f 546 478,40. 258

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1966 | | pagina 36