Vorderingen in de periode I oktober 1965—1 januari 1966 A. De werken van het Deltaplan De uitwateringssluizen in het Haringvliet Aan het einde van de verslagperiode waren in totaal 28 schuiven uit de aan gevoerde onderdelen samengebouwd; 12 van deze schuiven waren ook reeds voor zien van lagerhuizen en lagers en, op 2 schuiven na, door middel hiervan aan de Nablaligger bevestigd. Van de 68 te monteren bewegingswerken waren er 28 gereedgekomen. De ontgravingen in de bouwput en de stortebedden van de uitwateringssluizen in het Haringvliet In de verslagperiode werden nog enige ontgravingen verricht, terwijl uit het depot buiten de bouwput zand werd ont leend en gespoten naar de afsluiting van het Zuiderdiep. De aanvoer van stortsteen voor de storte bedden werd voortgezet, terwijl met het schikken van steen in de stortebedden goede voortgang werd gemaakt. De schutsluis in het Haringvliet De ophaalbrug over de sluis in de weg langs de binnenhaven kwam geheel ge reed, evenals de beide basculebruggen in de oprit van de weg die in de toe komst Goeree en Voorne zal verbinden. De dijk tussen de Plaat van Scheelhoek en de haven van Dirksland De bekleding van de dijk met asfalt en klei kwam gereed. De afsluiting van het Zuiderdiep Het Zuiderdiep werd op 7 oktober 1965 aan de westzijde afgesloten. De consoli datie van de afsluiting met zand werd voltooid. De kunstwerken in het Zuiderdiep Op 5 november 1965 vond de aanbeste ding plaats van het maken van een uit wateringssluis, een viaduct en een brug van gewapend beton met bijkomende werken in het Zuiderdiep volgens bestek S.S. 365. Het werk werd gegund aan de N.V. L.B.M. te Raamsdonkveer voor een bedrag van f4 100 000,—. Met de voorbereidende werkzaamheden zoals het plaatsen van keten, het inrich ten van werkterreinen en het maken van een tijdelijke loswal ten oosten van de 272

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1966 | | pagina 50