vjolfmeetpaal Ma I 1963 1 maart 1964 golfmeetpaal Ha I 1963 1 oktober 1964 golfmoetpaal Ha 21—1964 1 mei 1964 28 februari 1965 30 september 1965 30 april 1965 Overschrijdingskrommen van de golfhoogte H1/3 in procenten van de tijd voor alle waterstanden golfhoogtesommatie slechts 60 m wordt geregistreerd. Slechts gedurende 20% van de tijd vindt registratie plaals. Voorts kunnen in de loop van de meetperiode onderbrekingen in de registratie optreden als gevolg van breuk van de vlotterdraad of door storing in de apparatuur zelf. De meetperiode wordt echter zo lang gesteld - 2 tot 5 jaar - dat een onderbreking van enkele dagen of zelfs weken niet tot uitdrukking komt bij de statistische bewerking van de meetgegevens. Alleen wanneer binnen een periode van ontbrekende registratie een urenlange storm met extreme waterstanden en golfhoogten valt is dit, wegens de geringe frequentie van het optreden daarvan, enigszins merkbaar in de resultaten van de statis tische bewerking. Met de getijschrijver wordt continu gemeten, waarbij ook de registratie - in tegenstelling tot die van de golfamplitudeschrijver - doorlopend plaats vindt. Bij het uitwerken van de meetgegevens van de golfamplitudeschrijver moet gebruik worden gemaakt van de registraties van de getijschrijver. Dit is in de eerste plaats nood zakelijk om te kunnen bepalen bij welke waterstand de betreffende 60 m golfhoogte sommatie het blokje is geregistreerd. In de tweede plaats dient daarmede bepaald te worden bij welk getij uit de opeenvolgende reeks van getijden in de registratieperiode de desbetreffende blokjes golfhoogtesommaties behoren. Dit laatste is met name van belang indien gedurende enkele getijden de golfhoogten zo klein zijn, dat het meer dan een getij duurt eer de 240 m golfhoogtesommatie waarbij het papiertransport stil staat is bereikt en de eerstvolgende geschreven 60 m golfhoogtesommatie plaats vindt. Indien mogelijk wordt daarom in een dergelijke periode aan de golfmeetpalen een bezoek gebracht om bij de momentane registratie datum en tijdstip te vermelden. Dit vindt met name plaats om het maken van fouten bij de statistische bewerking van de meetgegevens te voorkomen. De resultaten van de statistische bewerking van de meetgegevens worden als regel weergegeven in de vorm van z.g. overschrijdingskrommen, waarbij de overschrijding soms afhankelijk wordt gesteld van de gemeten waterstand. Enkele van deze over schrijdingskrommen, waarbij geen onderscheid is gemaakt tussen de opgetreden water standen, zijn weergegeven in een bijgevoegde figuur. 313

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1966 | | pagina 35