Een nieuw voorlichtingscentrum te Hellevoetsluis Gedurende een vijftal jaren is het bezoek aan de bouwput voor de uitwateringssluizen in het Haringvliet, met inbegrip van het vervoer van Hellevoetsluis naar de bouwput, het geven van voorlichting over de vorderingen van de Deltawerken in de omgeving van Hellevoetsluis en van de Deltav/erken in het algemeen dit vooral door middel van een instructieve tentoonstelling verzorgd door de stichting 'Hadex'. Deze stichting heeft het voorlichtingswerk waartoe ze krachtens een met het Rijk in 1961 gesloten overeenkomst gerechtigd was, steeds op voortreffelijke wijze verricht. Vele honderdduizenden Neder landers en met hen vele tienduizenden van andere nationaliteiten zijn daardoor in de gelegenheid geweest het werk in het Haringvliet van zeer nabij te volgen; een bezoek aan de bouwput in het Haringvliet is voor zeer velen een gewaardeerd onderwerp van instructieve vrijetijdsbesteding gebleken. Bepaalde omstandigheden hebben ertoe geleid dat het Rijk de op 31 december 1965 aflopende overeenkomst met de stichting ter zake van het verzorgen van het bezoek aan de bouwput na die datum niet heeft verlengd, en dat de stichting haar voor dat doel op Rijksgrond gestichte opstallen voor 1 februari 1966 heeft verwijderd. Een uiteenzetting omtrent hetgeen tot deze ontwikkeling heeft geleid is te vinden in het antwoord dat de Ministers van Verkeer en Waterstaat en van Financiën op 2 februari hebben gegeven op de vragen die het lid van de Tweede Kamer, de heer R. Laan, te dien aanzien had gesteld. Zodra de stichting 'Hadex' uitvoering gaf aan haar besluit de opstallen af te breken is de voorbereiding voor de snelle oprichting van een nieuw voorlichtingsgebouw ter hand genomen, en zijn maatregelen getroffen het bezoek van het publiek aan de bouwput en de voorlichting in het zomerseizoen van 1966 wederom mogelijk te maken. Daartoe is met de 'Nederlandse Stoomsleepdienst v/h van Piet Smit Jr.', afdeling haven dienst 'Spido', overeengekomen dat zij te Hellevoetsluis de voorlichting met betrekking tot de Deltawerken zal verzorgen, in het bijzonder ten aanzien van de werken tot af sluiting van het Haringvliet en het vervoer van bezoekers naar deze werken. Ongeveer ter plaatse van het oude voorlichtingsgebouw is door het Rijk een nieuw gebouw ge plaatst, waaraan de naam 'Deltarama' is gegeven, en waarin een tentoonstelling over de Deltawerken is ingericht. Het nieuwe tentoonstellingsgebouw is nog voor 1 april 1966 gereedgekomen, terwijl de tentoonstelling erin tegen Pasen vrijwel gereed was. Het 323

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1966 | | pagina 45