Vorderingen in de periode I januariI april 1966 A. De werken van het Deltaplan De uitwateringssluizen in het Haringvliet Het werk aan de uitwateringssluizen in het Haringvliet heeft in het afgelopen kwartaal gestaan in het teken van de aanvoer en de plaatsing van de schuiven en hun bewegingswerken. Op één schuif- helft na werden alle schuiven aange voerd. Aan het eind van de verslag periode waren 30 schuiven geheel op hun plaatsen gebracht en 16 reeds met lagers aan de Nablaligger bevestigd, voor de resterende twee spuiopeningen is men nog bezig de schuiven op te stellen. Van de 68 benodigde gieken waarmee de schuiven zullen worden geheven, wa ren er eind maart 56 aangebracht. 38 van de 68 bewegingswerken waren toen bedrijfsklaar. Er werd voortgegaan met het boren van gaten in het beton van de pijlers en de landhoofden aan de rivierzijde, op de plaatsen waar de zijaanslagen van de schuiven en de verwarmingselementen moeten worden gemonteerd. Ook het be vestigen van rubberaanslagen aan de onderzijde van de schuiven werd voort gezet. De stortebedden van de uitwateringsslui zen in het Haringvliet In de verslagperiode werd in de bouwput voortgegaan met het schikken van steen in de stortebedden. Eind maart moest nog een hoeveelheid van 50 000 ton steen voor het stortebed aan de rivierzijde worden aangevoerd. Baggerwerk en oevervoorzieningen in de Zuiderdiepboezem Het kanaal aan de binnenzijde van de dijk langs de Plaat van Scheelhoek kwam, behoudens het afmaken der ta luds over een lengte van 2800 m, gereed. Met de specie uit het gemaakte kanaal is een zandstort langs de Plaat van Scheelhoek gevuld, waarmee het laatste gedeelte van de waterkering langs deze plaat zijn definitieve hoogte en breedte heeft verkregen. Thans wordt nog wat zand gespoten op het strand voor de gereedgekomen wa terkering. Daarna zal de specie uit de boezem worden geperst in een bassin langs het Zuiderdiep ten zuiden van de nieuwe vissershaven. De kaden van dit bassin werden in de verslagperiode ge reedgemaakt en bedekt met matten be staande uit een plastic folie waarop een rietlaag. 326

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1966 | | pagina 48